20’nci yılda çifte bayram yaşadılar

Almanya’da, defalarca denenen aşılama yönteminden sonuç alamayan 20 yıllık evli gurbetçi çift, İstanbul’da gördükleri tedavinin ardından Kurban Bayramı öncesi müjdeli haberi aldı

20’nci yılda çifte bayram yaşadılar
Çocuk sahibi olmak için defalarca aşılama, 5 kez de tüp bebek tedavisi uygulayan Hülya- Serdar Gül çifti, bundan 10 yıl önce Sevgililer Günü arifesinde en büyük hediyeyi kızları Sudenaz ile aldı. Şimdi ise Kurban Bayramı arifesinde ikinci çocuk müjdesi geldi. 44 yaşındaki Hülya Gül'ün, 20'nci evlilik yıldönümünde ikinci çocuğu dünyaya gelecek. Almanya doğumlu Hülya Gül, 19 yıl önce Türkiye tatilinde Serdar Gül ile tanıştı ve bir süre sonra evlendi. Almanya'da yaşayan çift, dördüncü yıl çocuk yapmaya karar verdi. Ancak Hülya Gül'de 16 yaşından beri süregelen hormon bozukluğu (Hipogonadotropik Hipogonadizm) vardı. Hormonların yeterli düzeyde olabilmesi için yıllarca ilaç kullandı. Defalarca aşılama tedavisi denemeleri oldu. Sonuç alamayınca başvurdukları tam 5 tüp bebek tedavisinden de başarı sağlanamadı. Hülya Gül, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde TV izlerken rastladığı Op. Dr. Seval Taşdemir'in kapısını çalmaya karar verdi. Bu kez şanslarını Türkiye'de denemek isteyen çift, İstanbul'a gelerek Ferti-Jin Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü Op. Dr. Seval Taşdemir'e başvurdu.

TARİFSİZ MUTLULUK
Sonrasındaki müjdeli süreci Hülya Gül şu sözlerle aktarıyor: "İlk denememizde hamile olduğum müjdesini aldık. Kesinlikle inanamadık. 2007'de Sevgililer Günü'nde kızımı kucağıma aldım, eşime en güzel hediyeyi verdim. 10 yıl sonra eşim ve kızım yine çocuk isteyince tekrar İstanbul'a geldik. Yine ilk denememizde hamilelik haberimizi Kurban Bayramı arifesinde aldık. Tarifsiz mutluluk."

'TOMURCUKLANMA VE BLASTOKİST TRANSFERİ YAPTIK'
Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, konuyla ilgili şunları söyledi: "Bağışıklık aşısı, lazerle tomurcuklanma ve blastokist transferi yaptık ve gebeliği elde ettik. İkinci gebelik için bize geldiğinde yaşı iyice ilerlemişti. Genetik hormon hastalığının yanı sıra ilerleyen yaşına rağmen ileri teknikleri kullandık. İkinci seferde de gebelik elde ettik."
BİZE ULAŞIN