Bayramda dualar İslam âlemi için

Bayramda dualar İslam âlemi için
Yurdun dört bir yanında bayram namazı için camilere akın eden milyonlarca vatandaş avlulara taştı
Bayram namazı hutbesinde başta Arakan olmak üzere İslam dünyası ve Türkiye için barış duaları edildi

Kurban Bayramı nedeniyle Türkiye'nin dört bir yanında camiler doldu taştı. Cemaat çoğu yerde camilere sığmayıp avlulara taştı. Bayram namazı öncesi İslam dünyası için dualar edildi. Bayram hutbesinde ise kurban kesmenin önemine vurgu yapıldı.
İSTANBUL: Kent sakinleri, Eyüp Sultan, Süleymaniye, Sultanahmet ve Fatih camileri başta olmak üzere kentin camilerini doldurdu. Bayram namazında binlerce vatandaş Eyüp Sultan Camisi'ne akın etti. Caminin dolmasıyla yüzlerce vatandaş avluda namazlarını kıldı.
EDİRNE: Binlerce vatandaş camilere koştu. Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve vatandaşlar Selimiye Camisi'nde namazlarını kıldıktan sonra cemaatle bayramlaştılar. Namaz çıkışı vatandaşlara 10 bin hurma ikram edildi.
İZMİR: Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi İzmir'de de vatandaşlar bayram namazı için camileri doldurdu. Alsancak Hocazade Camisi'nde namaz sonrasında edilen duaların ardından vatandaşlar birbirleriyle bayramlaştı.
KARAMAN: Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, seçim bölgesi Mersin'e giderken bayram namazını kılmak için memleketi Karaman'da mola verdi. Aktekke Camisi'nde bayram namazını kılan Bakan Elvan, namaz çıkışında vatandaşlarla bayramlaştı.
KIRIKKALE: Şehri yönetenler ve şehir halkı bayram namazı için Nur Camisin'de bir araya geldi.
HATAY: Anadolu'nun ilk camisi olan Habib-i Neccar başta olmak üzere kentteki camileri dolduran yaşlısından gencine binlerce vatandaş bayram namazını kıldı, ardından da bayramlaştı.
ANKARA: Başkentte vatandaşlar bayram namazı için camilere koştu. Özellikle Kocatepe Camisi dolup taştı. Ankara Valisi Ercan Topaca da bayram namazını burada kıldı. Bayram namazı hutbesinde Müslümanlara yönelik katliamın yaşandığı Arakan vurgusu yapıldı, tatil süresince yola çıkacaklara trafik kurallarına dikkat etmeleri uyarısında bulunuldu.

AVLULARDA BİLE YER KALMADI
Şanlıurfa'da vatandaşlar bayram sabahı, camilere ve mezarlıklara koştu. Tekirdağ'da bazı camilerin avlusunda bile namaz kılınacak yer kalmadı. Sivas'ta ise Anadolu'nun en eski camilerinden biri olan Ulu Cami, vatandaşların bayram namazı için birinci tercihi oldu. Adıyaman'da ise başta Mezarlık Camisi olmak üzere tüm camiler doldu taştı.
BİZE ULAŞIN