‘Üç bayramı bir arada kutluyoruz’

Babasının kalp masajıyla hayata dönen 11 yaşındaki Ali Nazmi Bircan, 30 Ağustos’ta doğum gününü kutladı. Baba Bircan, “Doğum günü, Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı’nı birlikte kutluyoruz” dedi

‘Üç bayramı bir arada kutluyoruz’
Adıyaman'da bahçede oynarken elektrik akımına kapılan ve kalbi duran, babasının yaptığı kalp masajı ile hayata dönen 11 yaşındaki Ali Nazmi Bircan'ın ailesi üç bayramı bir arada yaşıyor. Olay geçen 24 Haziran'da Adıyaman Yeni Sanayi Mahallesi'ndeki Odak Sitesi'nde yaşandı. Ali Nazmi Bircan, bahçede top oynarken çimlerin olduğu yere kaçan topunu almak istediği sırada aydınlatma direğindeki elektrik akımına kapıldı.

KIZINDAN ÖĞRENDİ
O sırada balkonda olan baba Nadir Bircan hemen bahçeye oğlunun yardımına koştu. Oğlunun akıma kapıldığını anlayan baba, tişörtünden tutup çekerek oğlunu bulunduğu yerden kurtardı. Ali Nazmi'nin kalbinin durduğunu fark eden baba hemen 112 Acil Servis'i arayıp bilgi verdi. Ardından hemşire olan kızı Şevval'in kendilerine öğrettiği ilk yardım bilgisini uygulayarak kalp masajı ardından suni teneffüs yaptı. Ali Nazmi tekrar nefes almaya başladığı sırada ambulans ve sağlık ekibi de geldi. Hastaneye kaldırılan Ali Nazmi tedavisinin ardından sağlığına kavuştu. Bircan Ailesi'nin evinde bu günlerde büyük sevinç yaşanıyor. Ali Nazmi'nin 30 Ağustos doğum gününü kutlayan aile, "Allah onu bize bağışladı. Hem 30 Ağustos doğum günü, hem zafer bayramını kutladık. Şimdi de Kurban Bayramı'nı kutluyoruz. Üç bayramı bir arada yaşıyoruz" dediler.
BİZE ULAŞIN