Kanseri yenen cazcıdan doktora şarkılı teşekkür

ABD’li caz sanatçısı Ramona Carr, Yard. Doç. Dr. Kargı’nın başarılı ameliyatıyla akciğer kanserini yendi. Sanatçı, doktorunu ziyaretinde caz söyledi

Kanseri yenen cazcıdan doktora şarkılı teşekkür
Antalya'da yaşayan Sri Lanka asıllı ABD'li caz sanatçı Ramona Carr (60), grip şikayetiyle gittiği hastanede akciğerinde tümör olduğunu öğrenince Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Göğüs Cerrahisi Uzmanı Yard. Doç. Dr. Ahmet Bülent Kargı'ya başvurdu. Tetkikler sonucu ameliyat olmasına karar verilen sanatçı, başarılı bir operasyonun ardından hem sağlığına kavuştu, hem profesyonel olarak sürdürdüğü müzik yaşamına döndü. Erken teşhis nedeniyle şükrettiğini söyleyen Ramona Carr, "Hem erken teşhis hem de bu kadar iyi doktor ve hastane bulduğum için şükrediyorum" dedi.

ANTALYA'YA 25 YIL ÖNCE GELDİ
Ameliyatın ardından sağlığına kavuştuğunu ve şarkı söylemeye devam ettiğini belirten Carr, "Ameliyata girerken 30 yıllık caz sanatçısı olmama rağmen öncelikle sesimi düşünmedim, sağlığım çok daha önemliydi. Nefes alabilecek miyim diye endişeliydim. Ama içimde bir his vardı. Biliyordum ki bu hastalık geçecek ve iyileşeceğim" diye konuştu. 25 yıl önce Kaliforniya'dan bir otelde 6 ay çalışmak üzere Antalya'ya geldiğini, bu süreçte âşık olduğu kişiyle evlenerek kaldığını anlatan sanatçı, "Çok fazla evli kalmadık ama ben Antalya'yı çok sevmiştim ve burada yaşamaya karar verdim" dedi. Carr, hem kontrol hem ziyaret için gittiği hastanede, doktoruna bir caz parçası söyleyerek teşekkür etti. Yard. Doç. Dr. Ahmet Bülent Kargı ise "Dikkatli ve sakin bir ameliyatla ses tellerini koruyarak bir ameliyat gerçekleştirdik" dedi.
BİZE ULAŞIN