FETÖ mağduru gazeteci Yurdakul hayatını kaybetti

FETÖ mağduru gazeteci Yurdakul hayatını kaybetti
FETÖ'nün Ergenekon soruşturmasında mağdur ettiği gazeteci Doğan Yurdakul, Muğla Datça'daki evinde hayatını kaybetti.
Evinde yardımcısı tarafından ölü bulunan Yurdakul, yaşlılıktan kaynaklı sağlık sorunları yaşıyordu. 71 yaşındaki Yurdakul'un kesin ölüm nedeni, yapılacak otopsiyle belirlenecek.

SAHTE DELİLLERLE!..
Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdikten sonra Paris Sorbonne, Vincennes ve Cenevre üniversitelerinde lisansüstü öğrenim gören Yurdakul, birçok gazete, dergi ve televizyonda çalıştı. 20 yıldır kitap yazıp, çevirmenlik yaparak yaşamını sürdüren Yurdakul, FETÖ'ye yönelik çalışmaları nedeniyle de bu örgütün hedefi olmuştu.
FETÖ'nün devlet içindeki yapılanmasına ilişkin yazılar yazan Yurdakul, Ergenekon soruşturması kapsamında yürütülen Odatv davasından tutuklanmıştı. Bir yıl tutuklu yargılanan Yurdakul, cezaevindeyken kanserden vefat eden eşiyle telefonda vedalaşmıştı. Eşinin cenazesine izinle katılan Yurdakul, 22 Temmuz 2012'de sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilmişti. Ergenekon'un medya ayağı olduğu iddiasıyla açılan Odatv davasında Nisan 2017'de açıklanan kararda ise FETÖ'nün sahte dijital delilleriyle yargılandığı gerekçesiyle beraat etmişti.
BİZE ULAŞIN