Furkan’ı bayramlık kıyafetiyle bekliyorlar

İstanbul’da serinlemek için girdiği denizden bir daha çıkmayan ve 52 gündür bulunamayan 17 yaşındaki Furkan Yıldırım’ın ailesi deniz kenarındaki ümitli bekleyişini bayramda da sürdürdü

Furkan’ı bayramlık kıyafetiyle bekliyorlar
15 Temmuz'da 4 arkadaşıyla birlikte serinlemek için İstanbul'un Beşiktaş ilçesindeki Arnavutköy'de akıntı burnundan denize giren 17 yaşındaki Furkan Yıldırım, akıntıya kapılarak kayboldu. Ailesi 52 gün boyunca tüm birimleri harekete geçirerek yılmadan arama çalışmasını sürdürdü. Ancak Furkan, İstanbul Boğazı'nın kapatılıp gemi ve dalgıçlarla aranmasına rağmen bulunamadı. Gözü yaşlı aile Kurban Bayramı'nın ikinci günü, oğullarının kayboluşunun 50'inci gününde olay yerinde evlatlarının bayramlık kıyafetleriyle bekledi.
Sahilde kurulan çadırda kaybolan oğullarından bir haber bekleyen acılı aile, ellerinde Furkan'ın denizde kaybolduğu gün giydiği elbiseleri ve bayramda giyeceği kıyafetlerle nöbet tuttu. Anne Kezban Yıldırım, oğlunun kaybolmadan önce giydiği tişörtünü koklayarak, "Bu bayram çok acı geçti. Gözümdeki yaş kurumadı. Ölü veya sağ oğlumun bulunup bize teslim edilmesini istiyorum. 17 yıldır bayramları oğlumla yaşadık. Ramazan Bayramı'nda bayramlıklarını giyip elimizi öpmüştü. Bu bayramı ise oğlumun hasretiyle geçiriyoruz. Oğlumun bulunduğu gün benim bayramım olacak" dedi. Baba Mehmduh Yıldırım ise oğlunun tişörtünü denize bırakarak, "İnşallah oğlum bu tişörtünü giyer de denizden çıkar. Bayram var mı yok mu bilmiyoruz. Sanki bir karanlığın içindeyiz, çıkamıyoruz. Bayram hüzünlü, ağlayarak, keder içinde geçiyor" dedi.
BİZE ULAŞIN