Alman Petra, Türk ailesini atv’de buldu

atv’de yayımlanan “Müge Anlı ile Tatlı Sert” yeni sezona hızlı ve iddialı başladı. Alman vatandaşı Petra Engel, babası Mustafa Tosun’un izini Müge Anlı’nın programında buldu

Alman Petra, Türk ailesini atv’de buldu

Alman vatandaşı Petra Engel yıllardır aradığı öz babası Mustafa Tosun ve akrabalarının izini, atv'de yayımlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında buldu. Yıllardır babasına ulaşmanın hayalini kuran Engel, babasının öldüğü haberiyle sarsıldı. Buna rağmen yeni akrabalarına kavuştuğu için de mutluluk yaşadı.
İki çocuk annesi Petra Engel (48) Almanya'da 17 yıldır Çetin Karabey ile evli. Engel bu süreçte Müslüman oldu ve Merve adını aldı. Engel, babasını bulmak için Türkiye'ye geldi ve atv'deki Müge Anlı ile Tatlı Sert programının kapısını çaldı. Petra, burada bilmediği gerçeklerle yüzleşti.
Petra'nın öz babası Mustafa Tosun 1960'lı yıllarda Almanya Bremen'e işçi olarak gitti. Burada Petra'nın annesi Juhanna ile tanıştı. 4 çocuklu Juhanna'nın eşinden ayrılmasından sonra Tosun ile Juhanna'nın ilişkileri başladı. Bu ilişkiden Petra dünyaya geldi. Ancak Petra'nın dünyaya geldiği gün Mustafa Tosun bir kavgaya karıştı ve Almanya'dan sınır dışı edildi. Juhanna, bunun üzerine diğer çocuklarının babasıyla hayatına devam etti ama Petra 4 yaşındayken annesi vefat etti.
Üvey babasının yanında 10 yaşına kadar kalan Petra, 8 yıl da başka bir ailenin yanında kaldı. Bu süreçte babasının aslında Türk olduğunu öğrendi ve sonra gerçek babasının izini sürmeye başladı. Komşularından bir fotoğraf bulan Petra, bu fotoğrafla Almanya Niedersachsen'den Türkiye'ye geldi ve babasını bulmak için Müge Anlı'ya başvurdu.
Petra Engel programda hüzün ve mutluluğu bir arada yaşadı. Baba Mustafa Tosun'un izine ulaşıldı. Petra'nın amcasının kızı Aygül Başkaya programla iletişime geçti ve babayla ilgili acı haberi verdi; Tosun, Almanya'dan döndükten bir süre sonra vefat etmişti. Öz babasını hiç göremeyen Engel akrabalarına kavuşmanın heyecanını yaşıyor.

BİZE ULAŞIN