‘Sözlerimi çarpıttılar’

Manken Elif Ece Uzun, “Maddi durumu benden kötü biriyle evlenmem” sözlerinin bazı medya kuruluşlarında çarpıtıldığını öne sürerek suç duyurusunda bulundu

‘Sözlerimi çarpıttılar’
Manken Elif Ece Uzun, geçtiğimiz günlerde arkadaşı Özge Ulusoy'un "Mankeniz diye ille fakirle mi çıkalım" açıklamasının hatırlatılması üzerine, "Ben de maddi durumu benden kötü biriyle evlenmem. Çünkü maddi gücü olmayan erkek, kadını eziyor" demişti.
Sözlerinin Sözcü ve Posta başta olmak üzere bazı medya kuruluşlarında "Fakir ile evlenmem," "Evlilik kriteri para" şeklinde haberleştirildiğini belirten Uzun, bu haberlerdeki içerikle kendi sözlerinin örtüşmediğini savundu. Avukatı Bahadır Ertangün aracılığıyla medya kuruluşlarına ihtarname gönderen Uzun, gerçeği yansıtmayan haber içeriğinin düzeltilmesi veya yayından kaldırılmasını talep etti. Avukat Ertangün, noter aracılığıyla gönderdiği ihtarnamenin yanı sıra medya ve sosyal medyada hakaret içeren yorumlar yapanlar hakkında ise suç duyurusunda bulundu.

EN DOĞRU HABER SABAH'TA
Avukat Bahadır Ertangün, gerçek ifadelerle en doğru haberin SABAH gazetesinde yayımlandığını vurguladı. Ertangün'ün dilekçesinde, genç mankenin sözlerinin kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık ve negatif durumlara yönelik vurgulama amacı taşıdığı belirtildi.
BİZE ULAŞIN