Dayanışma kumarı!

İstanbul Büyükçekmece'de Sosyal Dayanışma Derneği adı altında tabelasız bir şekilde faaliyet yürüten gizli bir kumarhane basıldı. Sözde derneğin işletmecisi S.D. gözaltına alındı.

Dayanışma kumarı!

İstanbul Polisi; Güvercin Severler, Olta Balıkçıları ve Kuşçuların Derneği başta olmak üzere farklı isimlerle açıldıktan sonra gizli kumarhanelere dönüştürülen ve para karşılığında kumar oynatılan derneklere üye olarak 'Hayalet' kod adlı seri operasyonlar düzenlemişti. Polisin, gizli kumarhanelere dönüştürülen derneklere yönelik seri operasyonları sürdürdü. Büyükçekmece'de yer alan Sosyal Dayanışma Derneği'ne de kumar baskını yapıldı. Tabelası dahi bulunmayan sözde derneğin işletmecisi olduğu saptanan S.D. gözaltına alındı. S.D. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

SUÇ MADDESİ 'YER TEMİN ETMEK'

Söz konusu adreste yasa dışı kumar oynadıkları saptanan 4 kişiye de Kabahatler Kanunu kapsamında 229'ar lira idari para cezası kesildi. 'Kumar oynatılmasına yer temin etmek' gerekçesiyle işlem yapılan S.D.'nin 6 ay ile 1 yıl arasında tutuksuz yargılanacağı ifade edildi. İstanbul Emniyeti'nin 2017 yılındaki operasyonlarında; Güvercin Severler, Gençleri Geliştirme, Fotoğraf Sevenler, Örnek İş Adamları, Olta Balıkçıları ve Kuşçuların Derneği başta olmak üzere 60'ı aşkın adres basılmış, 64 işletmeci gözaltına alınmış, kumar oynayan 252 kişiye ise idari para cezası kesilmişti. Kanatlı Hayvanları Sevenler ve Yetiştiricileri Derneği de 'Horoz Dövüşü' yapılırken suçüstü basılmış ve iki işletmecisi gözaltına alınmıştı.

BİZE ULAŞIN