Korkunç vahşet

Muş’ta, güvenlik görevlisi Mehmetcan Aykan, aralarında eşi ve çocuğunun da bulunduğu 5 kişiyi öldürdü. Katliamdan sonra firar eden Aykan’ın yakalanması için özel ekip kuruldu

Korkunç vahşet
Özel güvenlik görevlisi evli ve 6 çocuk babası Mehmetcan Aykan (33) aralarında eşi ve çocuğunun da bulunduğu 5 kişiyi tabancayla vurarak öldürdü. Katliamdan sonra firar eden Aykan'ın yakalanması için jandarma ve polis çalışma başlattı. Muş Şeker Fabrikası'nda özel güvenlik görevlisi olarak çalışan ve psikolojik sorunları olduğu öğrenilen Mehmet Can Aykan, önceki akşam nöbetini tamamladıktan sonra saat 22.30'da Sungu beldesindeki evine gitti. Evde henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı eşiyle tartışan Aykan, bir anda cinnet getirdi. Mehmet Can Aykan çalıştığı şeker fabrikasında "Silahlı güvenlik görevlisi" sertifikası olduğu için işyerinin kendisine koruma görevinden dolayı verdiği ruhsatlı tabancayla eşi Ayten Aykan ve 1.5 yaşındaki oğlu Musab Aykan'ı vurdu. Daha sonra 200 metre uzaklıktaki amcasının evine giden zanlı, kız kardeşi Sultan Aykan, ağabeyinin eşi Vahide Aykan ve amcasının gelini Besra Aykan'a da kurşun yağdırdı. Ardından da kayıplara karıştı.

AMELİYATA ALINDI, KURTARILAMADI
Silah seslerini duyan vatandaşların ihbarıyla eve gelen güvenlik güçleri ve sağlık ekipleri, Vahide Aykan, Sultan Aykan ve Besra Aykan'ın olay yerinde öldüğünü belirledi. Ağır yaralı halde bulunan Ayten Aykan ve 1.5 yaşındaki oğlu Musab Aykan ise yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Muş Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada ameliyata alınan anne ve oğlu, doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

KATLİAMI RUHSATLI İŞ TABANCASIYLA YAPMIŞ
Jandarma timleri ve güvenlik korucuları ile kent merkezinde polis ekiplerinin koordineli biçimde Aykan'ın yakalanması için ortak operasyonu sürüyor. Zanlının kullandığı cep telefonunun da en son baz sinyal bilgilerinden yola çıkılarak bu noktaya yakın yerlerde operasyonlar sıklaştırıldı. Bölgedeki mısır tarlalarında da havadan arama yapılıyor.
BİZE ULAŞIN