TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

Halep’ten kiralayıp İstanbul’da dilendirdiler

Köle ticaretinden de beter... Suriyeli çete, çoğunluğu 10 yaşın altında olan çocukları Halep’teki ailelerinden kiralayıp İstanbul’da dilendirdi. Polis baskınlarda 36 köle çocuğu kurtardı

Halep’ten kiralayıp İstanbul’da dilendirdiler
İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, özellikle trafikte dilendirilen çocukların para karşılığında kiralanarak getirildiği ihbarını aldı. Bunun üzerine çalışma başlatan ekipler 5 ay boyunca teknik ve fiziki takip yaptı. Çocuk Şube ekipleri, çocukların Halep'teki ailelerine bin lira verilerek kiralandıklarını ve daha sonra getirildikleri İstanbul'da dilendirildiklerini tespit etti.
Çetenin ağına düşen çocuklar derin bir titizlikle teker teker tespit edildi. Teknik takip sonucunda alıkonuldukları yerler belirlendi. Çocukları dilendiren çete üyelerinin de kimliklerini tespit eden Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri dün sabah bir operasyon yaptı ve 12 Suriyeliyi gözaltına alındı.


Dilenirken kurtarılan 36 çocuk İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü'ne getirildi.

93 ADRESE BASKIN YAPILDI
Başta Hatay olmak üzere Adana ve İstanbul'da 93 adrese baskın yapan polis Suriye uyruklu 12 çete üyesini kıskıvrak yakaladı. Polis zorla alıkonulan ve dilendirilen 36 çocuğu da kurtardı. Çocuklar sağlık kontrolünden geçirilerek İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü'ne getirdi. Adreslerde yapılan aramada yaklaşık 40 bin lira bozuk para, 143 avro ile 427 dolar ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.
BİZE ULAŞIN