TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

O okul servissiz açıldı

O okul servissiz açıldı
İstanbul Ümraniye'de okul servisçileri arasında çıkan kavganın yaşandığı Fatih İlkokulu'nda ana sınıfı öğrencileri dün eğitim öğretime başladı. Veliler çocuklarını okula kendileri getirdi. Geçen hafta iki servis firması çalışanları arasında çıkan kavgada bir kişi okul bahçesinde ölmüştü. Olayla ilgili 2 kişi aranıyor. İşte o okulun bahçesinde veliler dün büyük tedirginlik yaşadı. Veliler ile okul müdürünün tepkileri şöyle:

'EV YAKIN KENDİM GETİRİYORUM'
Oğlunu anasınıfına kaydetmeye gelen Cemalettin Keskin: Sadece bu okulla ilgili ve geçen hafta yaşanan olaydan dolayı değil, genel anlamda bir tedirginliğimiz var ancak son olaydan sonra iyice tedirgin olduk. Evimiz yakın ben getirip götüreceğim. Bu olay bir ders olsun bizlere.

'YÖNETİMLE KONUŞACAĞIZ'
Hüseyin Durmuş: Bu okula 3 çocuğumu getiriyorum. Bugün kızımı getirdim birinci sınıfa gidecek. Evimiz yakın olduğu için olayın yaşandığı an buralardaydım ve kalabalığı gördüm. O günden beri içimizde bir tedirginlik var. Çocukların olduğu yerde böyle olayların yaşanması bizi ürkütüyor. Bazı arkadaşlarımla konuştum. Yönetimle bu konuyu konuşmayı düşünüyoruz.

'VELİLER DİKKATLİ OLMALI'
Okulda görevli sınıf annesi: Elbette bir anne olarak benim de olaydan sonra çok büyük tedirginliğim oldu. Özellikle çocuk istismarı olan birisini duyunca şok yaşadım. Burada bizlere ve diğer velilere düşen iş çok daha büyük. Servis ve servisçilerin parasına, ucuzluğuna değil öncelikle güvenli olup olmadığına bakmak gerek.

'YENİ BİR SAYFA AÇACAĞIZ'
Okul müdürü Eyüp Sarıca: Çocuklar önce Allah'a sonra bize emanet, bizim için en önemli şey onların güvenliği. Çocuklarınıza en önemli tembih; 'Ben gelmeden kesinlikle okulun bahçesinden çıkma' olsun. Gelecek hafta yeni sayfa açacağız ve yeni çalışma arkadaşlarıyla devam edeceğiz.
BİZE ULAŞIN