TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

Siirt’te kimyasal alarm 152 kişi zehirlendi

Siirt’in Aktaş köyünde çocukların arazide bulup getirdiği varilden yayılan gaz, çoğu çocuk 152 kişiyi hastanelik etti

Siirt’te kimyasal alarm 152 kişi zehirlendi
Siirt'e bağlı Aktaş köyünde ikamet eden çocuklar, kırsal alanda buldukları varili köy merkezine getirdi. Çocukların varili açmasıyla birlikte yayılan gaz, çoğunluğu çocuk, 152 kişiyi zehirledi.
Yaygın bulantı ve kusma şikayetlerinin bildirilmesi üzerine köye çok sayıda 112 Acil, AFAD ve Kızılay ekibi sevk edildi. Zehirlenenler, ambulanslarla Siirt Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak, tedaviye alındı. Vatandaşların hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi.
Köye girişler bir süreliğine yasaklanırken, itfaiye aracından yapılan anonsta, kimyasal varil bulunduğu için tüm köylülerin koordinasyon merkezine gelmeleri istendi. Siirt Valisi Ali Fuat Atik de hastaneye giderek tedavisi süren vatandaşları ziyaret etti.

BAKANLIK: KLOR GAZI
Sağlık Bakanlığı olaya ilişkin yaptığı açıklamada zehirlenmelerin, eski bir varilden sızan klor gazıyla temastan kaynaklandığını bildirdi. Açıklamada, 92 kişinin hastanelere sevk edildiği, 60 vatandaşın ise köye yakın mesire alanında kurulan Kızılay çadırında gözetim altına alındığı kaydedildi. Esrarengiz varilin kimler tarafından köy çevresine bırakıldığı araştırılıyor.
Davut AGAH
BİZE ULAŞIN