Halı içinde eroin sevkiyatına suçüstü!

Hakkari Polisi, Van istikametine giden bir kargo aracına baskın yaptı. Kargo paketlerindeki 3 halının taban kısmına halıfleks dikilerek hazırlanan gizli bölmelerde 14 kilo 795 gram eroin bulundu. Kargo şirketi çalışanı iki şüpheli gözaltına alındı.

Halı içinde eroin sevkiyatına suçüstü!

Hakkari Yüksekova'da bölücü terör örgütü PKK'nın finans kaynakları arasında yer alan uyuşturu ticaretine büyük darbe vuruldu. Yüksekova Narkotik Suçları ile Mücadele Grup Amirliği'ne bağlı polisler, önceki gün Hakkari'den Van istikametine doğru gitmekte olan seyir halindeki bir kargo aracını durdurdu. Hassas burunlu narkotik dedektör köpekleri söz konusu araçta bulunan kargo paketlerine tepki verince paketler açıldı. Paketin içerisinden 3 adet halı çıktı. Polisler, halıların taban yüzeyini falçata yardımıyla kesti. 3 parça halının taban kısmına halıfleks dikilerek gizli bölmeler hazırlandığı ve uyuşturucu maddelerin emdirilme yöntemiyle zula olarak tabir edilen bu gizli bölmelere yerleştirildiği saptandı.DETAYLI İNCELEME BAŞLATILDI

Söz konusu sevkiyat için hazırlanan halıların gizli bölümlerinde 43 parça halinde toplam ağırlığı 14 kilo 795 gram gelen eroin bulundu. Kargo şirketinin çalışanı olduğu belirtilen H.K. ve E.D. adlı iki şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Kargo şirketi ve şüphelilerin yakın çevreleri mercek altına alındı. Soruşturma kapsamında detaylı incelemelerin devam ettiği belirtildi. Halılarda hazırlanan gizli bölmeler ve bu gizli bölmelerden çıkarılan Eroin maddeleri polis kamerasına yansıdı.

BİZE ULAŞIN