Şal için uyarılmadı hız ayarı yapılmadı

Go-kart kazasında yaralanan Tuğba hemşirenin ailesi şikâyetçi oldu. Pist görevlisi uyarı yapıldığını iddia etti

Şal için uyarılmadı hız ayarı yapılmadı
İstanbul'da hemşire olarak görev yapan ve tatil için gittiği memleketi Rize'de, 29 Ağustos'ta bindiği go-kart aracına eşarbı dolanınca nefessiz kalan Tuğba Cevahir'in (21) tedavisi sürüyor. Henüz konuşamayan genç kızın hastaneye ilk geldiğinde durumunun ciddi olduğunu söyleyen başhekim Prof. Dr. Hasan Türüt, "İlk olarak solunum yolu güvenliği sağlanarak boğazı delindi. Akciğerine de müdahale edildi. Sonra yoğun bakıma alındı. Genel durumu iyi" dedi.

RÜZGARIN ETKİSİYLE AÇILMIŞ OLABİLİR
Hastane kapısında bekleyen kardeşi Nuray Cevahir (20), "Pist görevlileri 'uyardık' dediler ama şal için uyarmamışlar. İhmal var. Şikâyetçi olduk" derken, ağabeyi Murat Cevahir (26) "Görevliler hız ayarlaması yapmamış ve önlem almamış" şeklinde konuştu. Pist görevlisi Hakan Kiremitçi ise "Müşteriler araca binmeden önce uyarı levhalarını göstererek, kask ve emniyet kemerini takmalarını söylüyoruz. Tuğba Demir de ilk defa biniyormuş. Şalı konusunda uyardık. O da boynuna doladı. Ancak bir süre sonra rüzgarın etkisiyle açıldığını düşünüyoruz" dedi.

ÜNİVERSİTELİ TUĞBA ÖLMÜŞTÜ
Kocaeli'nde 9 yıl önce Türkiye Karting Şampiyonası 4. Ayak Yarışı öncesi antrenman yapan 9 yaşındaki İrem Güneş'in uzun saçları go-kart aracının motor zincirine dolanınca saçları ve kafa derisinin bir kısmı kopmuştu. Sakarya'da 4 yıl önce meydana gelen başka bir kazada ise atkısı go-kart aracının lastiğine dolanan 24 yaşındaki üniversiteli Tuğba Erdoğan'ın başı koparak ölmüştü.
BİZE ULAŞIN