Yavru köpeği bilerek ezdi

İzmir’de vicdansız sürücü dehşeti... Bir yavru köpeğe çarpıp yaralayan sürücü, yaralanan talihsiz hayvanın üzerinden son hız tekrar geçip öldürdü

Yavru köpeği bilerek ezdi
İzmir'in Konak ilçesinde, otomobiliyle yavru köpeğe çarpan sürücü, hayvanın üzerinden ikinci kez geçerek öldürdü. Ardından da hızla olay yerinden uzaklaştı. Önceki gece Alsancak'tan Halkapınar yönüne giden ve sürücüsü henüz belirlenemeyen otomobil, yolun karşısına geçmeye çalışan yavru köpeğe çarptı. Çarpmanın etkisiyle ileri savrulan köpeği fark eden sürücü, yine hızlanarak köpeğin üzerinden tekrar geçip olay yerinden uzaklaştı. Olayı gören çevredeki gençler İzmir Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Acil Müdahale Birimi'ne haber verdi. Görevliler ölen hayvanı alarak götürdü.

'BANA NE' DER GİBİ EL SALLADI
Otomobilin köpeğe çarpmasının ardından şok yaşadıkları için aracın plakasını alamadıklarını söyleyen gençler, "Otomobil o kadar hızlı geliyordu ki köpeğe çarpacağını anlayınca arkadaşım ortaya atlayıp durması için işaret yaptı ama durmadı. Hızlıca yavru köpeğe çarptı. Durdu, baktı ve köpeğin üzerinden bir daha geçti. Köpeği ezdikten sonra elini camdan çıkartıp 'Bana ne ya' der gibi salladı ve yoluna devam etti" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN