Son kez görmek için tabutu açınca...

Şanlıurfa’da, İzmir’den gönderilen ağabeyinin cenazesini son kez görmek isteyen acılı kardeş, kadın cenazesiyle karşılaştı. Cenazelerin İstanbul’da karıştırıldığı ortaya çıktı

Son kez görmek için tabutu açınca...
Aydın'ın Söke ilçesinde marangozluk yapan 3 çocuk babası Halil Asal (50), önceki gün yaşamını yitirdi. Cenazesi önce İzmir'e, buradan da uçakla İstanbul aktarmalı memleketi Şanlıurfa'ya gönderildi. Cenazeyi GAP Havaalanı'ndan alan Asal'ın yakınları, morga götürdü. Defin işlemleri yapıldığı sırada kardeşi Bakır Asal, ağabeyini son kez görmek için cenazeye baktığında bir kadınla karşılaşınca şoke oldu. Yapılan araştırmada, cenazelerin İstanbul'da karıştığı ve Erzincan'a gönderilmesi gereken kadının cenazesinin Şanlıurfa'ya gönderildiği belirlendi.

HAVALİMANINDA KARIŞTI
Karışıklığı düzeltmek için harekete geçen Türk Hava Yolları, Şanlıurfa'da ambulans tahsis ederek kadının cenazesini Erzincan'a gönderdi. Atatürk Havalimanı'nda kalan Halil Asal'ın cenazesi de saat 14.00'teki uçakla Şanlıurfa'ya gönderildi. Aile bu kez cenazeyi havalimanında tabutu açıp kontrol ederek teslim aldı. Asal'ın kardeşi Bakır Asal, "Son kez ağabeyimi görmek istemeseydim, yüzünü açıp bakmadan götürüp defnetseydik ne olacaktı" derken, akrabası Gökmen Gök ise havayolu şirketi yetkililerinin, olayın yanlış etiketten kaynaklandığını söylediğini belirtti.
BİZE ULAŞIN