Soyguncular bu kez silahla karşılandı’

Mersin’de gündüz vakti bir kuyumcu soymaya çalışan 5 kişi, kuyumcunun silahını çıkartmasıyla çatışmaya başladı. Çıkan çatışma sonucu, 1 soyguncu ağır yaralanırken, kuyumcunun ise hafif yaralı olduğu bildirildi.

Soyguncular bu kez  silahla karşılandı’

Mersin'in Toroslar İlçesi'nde bulunan bir kuyumcuyu soymak isteyen 5 kişi, kuyumcu Refik Çetinkaya'nın silahını çıkarmasıyla neye uğradığını şaşırdı. Soyguncularla, Çetinkaya arasında çıkan çatışma sonucu, 1 soyguncu ağır yaralanırken, Çetinkaya'nın hafif yaralı olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, Toroslar İlçesi Kurdali Mahallesi'nde bulunan bir kuyumcuyu soymak isteyen 5 kişi, tanınmamak için yağmurluklarını da giyerek, kuyumcuya girdiler. Gaspa uğrayacağını anlayan kuyumcu Refik Çetinkaya hemen silahını çıkartarak, soyguncularla çatışmaya başladı. 5-6 el ateş eden Çetinkaya soygunculardan birini ağır yaraladı. Çatışma çıkmasının ardından arabalarıyla kaçan soyguncular ağır yaralı olan arkadaşlarını Tarsus Devlet Hastanesi'ne bırakarak kaçtıkları öğrenildi. Çatışma esnasında kendi kurşunuyla hafif bir şekilde yaralanan Çetinkaya ise, Mersin Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı.

Olay yerine gelen polis, geniş çaplı güvenlik önlemi aldı. Konuyla ilgili çalışmaların sürdüğü bildirildi.

BİZE ULAŞIN