TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

‘1 günde teslim’ yazılı kasadan 48 kaçak çıktı

Emniyet, bir göçmen kaçakçılığı çetesini daha çökertti. Yarı baygın haldeki 48 kaçak, havasız kaldıkları kamyonetten kurtarıldı

‘1 günde teslim’ yazılı kasadan 48 kaçak çıktı
İstanbul Emniyeti Kaçakçılık Suçları ile Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı polisler, kaçakları nakliye aracına bindiren çeteyi Fatih Aksaray'da takibe aldı. Kapalı kasası olan nakliye kamyonetinin brandasında yırtık tespit edildi. İçeride insan olduğu değerlendirildi ve baskın düzenlendi. Plakası koli kartonu ile kapatılan kamyonetin kasasından 12'si çocuk, Suriye ve Iraklı, 48 kaçak çıktı. Aralarında 3-4 yaşlarında çocukların da olduğu çok sayıda kaçak baygın halde kurtarıldı. O anlar da polis kamerasına yansıdı. İddialara göre; brandayı havasız kalan ve boğulma tehlikesi geçiren kaçaklar yırttı.


Kaçaklara su içirildi. Kurtarılan 3.5 yaşındaki Suriyeli Nabili K. ise koruma altına alındı.

5-10 BİN LİRA ALMIŞLAR
Gözaltına alınan çete lideri İranlı R.K. (22), Iraklı çete üyeleri A.K. (24), Z.K. (23) ve K.S.T.T. (33) ile kamyonetin şoförü M.T. İstanbul Emniyeti'ne getirildi. Şüphelilerin üzerinden kaçaklara ait 4 pasaport çıktı. Şoförün üzerinde ise kaçakların Edirne'ye götürülmesi için çete tarafından kendisine verilen bin 300 lira ele geçirildi. Kamyonette 2 deniz botu, 4 kürek, 2 pompa bulundu. Çetenin 5 ila 10 bin lira arasında aldıkları kaçakları Edirne üzerinden ilk olarak Yunanistan'a geçirmeyi ve oradan da Avrupa ülkelerine götürmeyi planladıkları tespit edildi.
BİZE ULAŞIN