Galata Köprüsü’nde balık yarışması

Galata Köprüsü’nde balık yarışması
Fatih Belediyesi ile Kumkapı Turistik Restoranları ve Esnafları Dayanışma Derneği'nin (KUMDER) iş birliğiyle düzenlenen "13. Tarihi Yarımada Balık Festivali" balık tutma yarışması ile sona erdi.
Galata Köprüsü'nde düzenlenen oltayla balık tutma yarışması, 87 yarışmacının katılımıyla sabah erken saatlerde başladı. Yarışmacılar birinci olabilmek için kıyasıya yarıştı. Yarışmada kimi kovalar balıkla dolarken, kimi de boş kaldı.
Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, yaptığı konuşmada, yarışmada amacın birinci veya şampiyonu belirlemek değil İstanbul'un ruhunu yaşamak olduğunu belirtti. Demir "Medeniyetlerin buluşma noktasında, balık deyince ilk akla gelen Galata Köprüsü'nde olmak çok güzel. Bu arkadaşların çoğu yıllardır burada balık tutan arkadaşlarımız. Bu yarışma ile İstanbul'un güzelliklerini ortaya çıkarmak istedik. Katılımcılar ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum'' diye konuştu.
Demir, daha sonra etkinlik alanına kurulan mangallarda pişirilen balıkları vatandaşlara dağıttı. Yarışmada dereceye girenlere ise kupa ve çeşitli ödüller verildi.
BİZE ULAŞIN