Bu ülke gazileriyle dimdik ayakta

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla üç gaziyi evinde ziyaret etti. Kaya, “Tehditlere hiçbir şekilde boyun eğmeyecek asil bir

Bu ülke gazileriyle dimdik ayakta
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla şehit yakınları ve gazileri ziyaret etti. Kaya, Kore'ye gönderilen ilk birliğin askerlerinden olan 89 yaşındaki İsmail Üstel'in, 19 yaşındayken Mardin Nusaybin'de mayına basarak gazi olan ve iki eliyle iki gözünü kaybeden 46 yaşındaki Adem Atak'ın ve 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanlığı önünde şehit olan Akif Kapaklı'nın oğlu 22 yaşındaki gazi Ömer Faruk Kapalı'nın evini ziyaret etti.

'HEPİNİ ZEMİNN ETTARIZ'
Bakan Kaya, bütün gazilere minnettar olduğunu vurgulayarak "Bu vatan için canını hiçe sayarak gazi olmuş bütün vatandaşlarımızın gazilerimizi gününü kutluyoruz. 80 milyon olarak hepsine minnettarız. Bu ülke böyle asil vatandaşları olduğu sürece hiçbir tehdide boyun eğmeyecektir. Kimsenin bu vatanı bölmesine izin vermeyeceğiz. Gazilerimizle dimdik ayakta olacağız" dedi. Bakan Kaya daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ve Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde düzenlenen programa katıldı.

İSTİHDAM MÜJDESİ
Şehit yakınlarına desteğin süreceğini belirten Kaya, "Önümüzdeki günlerde, eğer şehit yakınımızın kardeşleri ya da anne babasından istihdam hakkını kullanmayan olursa iki hakkı da çocuklarının kullanabilmesi için bir düzenleme yapılacağının müjdecisi olayım" diye konuştu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu da gazilerin hastane ulaşımlarına ilişkin ihtiyaçlarının karşılanacağını ifade ederek, "Gözünü kırpmadan şehitlik ve gazilik makamına yürüyenlerin yazdığı destansı direnişi asla unutmayacağız. Asil gazilerimize borcumuzu asla ödeyemeyiz. Bakanlıklarımız koordineli bir şekilde çalışarak tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor" dedi.
BİZE ULAŞIN