Sırlarıyla öldü

Antalya’da çevreci Aysin-Ali Büyüknohutçu çiftini öldüren Ali Yamuç, tutuklu bulunduğu cezaevinde intihar etti. Büyüknohutçu çiftinin avukatı “Dosyayla ilgili esas delili, unsuru kaybetmiş olduk” dedi

Sırlarıyla öldü
Antalya'nın Finike ilçesindeki Kızılcık Yaylası'nda yaşayan çevreci çift Ali Ulvi Büyüknohutçu ve eşi Aysin Büyüknohutçu'yu evlerinde av tüfeğiyle öldüren Ali Yamuç, tutuklu bulunduğu Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi'ndeki koğuşunda kendini çarşafla asarak intihar etti. Cinayetle ilgili iddianamenin hazırlık sürecinde son aşamaya gelindiği, savcının cinayet esnasında uzak atış mı yakın atış mı yapıldığı ile ilgili belge beklediği sırada intihar eden Yamuç'un cesedi otopsi için adli tıp kurumuna gönderildi.

'GERÇEĞİ ÖĞRENEMEYECEĞİZ'
Büyüknohutçu çiftinin Finike'deki mermer ocaklarına karşı yürüttüğü mücadelede birlikte görev yapan ve cinayetlerle ilgili Büyüknohutçu ailesinin de avukatlığını üstlenen İsmail Doğan Tunçbilek şöyle dedi: "İlk duruşmada bizim bilmediğimiz farklı konulardan bahsedeceğini düşünüyorduk ama şimdi öldüğü için olayın perde arkası ile ilgili bilgileri maalesef öğrenemeyeceğiz. Dosyayla ilgili esas delili, unsuru kaybetmiş olduk" dedi.

'PARAYLA AZMETTİRDİLER' DEMİŞTİ
Ali Yamuç, savcılıktaki ifadelerinde, kapatılan mermer ocağında çalışan "Çirkin" lakaplı kişinin cinayetler için 50 bin TL teklif ettiğini, 3 bin TL'sini ödediğini öne sürmüştü. Yamuç, cezaevinde yazdığı ve daha sonra tutuklanan eşi Fatma Yamuç'un üzerinde ele geçirilen bir mektupta ise başka bir mermer ocağının sahibini suçlayarak, "Anlaşıp konuştuğumuz gibi eğer 10 gün içerisinde 100 bin TL parayı eşime vermezseniz, cinayetlerden en az benim kadar sorumlu olursunuz. Bana vaat ettiğiniz ödemeyi yapın" ifadelerine yer vermişti.
BİZE ULAŞIN