Adliye önünde cinayet çatışması

İstanbul Adalet Sarayı’nda görülen cinayet davasına gelen iki grup arasında silahlı çatışma çıktı. Bir kişinin yaralandığı olaylarda, 23 kişi gözaltına alındı

Adliye önünde cinayet çatışması
İstanbul'da 9 ay önce iki kişinin ölümüyle sonuçlanan cinayetin davası için Çağlayan Adalet Sarayı'na gelen iki grup çatıştı. Çıkan olaylarda 1 kişi yaralandı, 23 kişi gözaltına alındı. Sultangazi'de bir türkü barda "yan bakma" kavgası nedeniyle aralarında husumet oluşan şahıslar, 23 Ocak'ta "Cafe Deyim" adlı bilgisayar oyunu salonunda karşılaştı. Çıkan kavga sırasında Engin Sidal (41) ile Murat Boldaz (29) silahla öldürüldü. Kemal Gezer ile birlikte iki kişi daha tutuklandı. Ancak Gezer bir süre sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Dün saat 11.00 sıralarında Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda görülen cinayet davasında yine silahlar konuştu.

ÜÇ KURŞUNLA VURULDU
İki grup arasında çıktığı ileri sürülen silahlı çatışmada Kemal Gezer, 3 kurşunla vuruldu. Adliye ve çevresinde büyük panik yaşanırken, bölgeye çok sayıda polis ekibi ile ambulans sevk edildi. Bazı şüphelilerin ellerinde silahlarla kaçtıkları anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Çıkan arbede sırasında olaylara müdahale eden bir polis memuru da hafif şekilde yaralandı. Polisin çalışmaları sonucu 23 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler, adliyede gözetim altına alındı.

HELİKOPTERLİ TAKİP
Bölgede geniş güvenlik önlemleri alınırken, polis helikopteri de havadan gözetleme yaptı. Özel Harekât ekibi de adliye çevresinde konuşlandı. Yeni bir çatışma ihtimaline karşı adliye yakınındaki ara sokaklarda ise polis ve sağlık ekipleri hazır bekletildi. Olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlatıldı. Polis, kaçan zanlıların izini bulmaya çalışırken, yakalanan şüpheliler de sorguya alındı.


Bazı şüphelilerin ellerinde silahlarla kaçtığı anlar güvenlik kameralarına böyle yansıdı. Özel Harekât ekipleri, adliye çevresinde geniş önlemler aldı.

Ali OKTAY - Fatih ULAŞ - Emir SOMER - Mustafa KAYA - Zafer HALATÇI / SABAH
BİZE ULAŞIN