Çirkin tweet’ten tacı geri alındı

Miss Turkey Yarışması’nda birinci olan 18 yaşındaki Itır Esen’in tacı, 15 Temmuz şehitleriyle ilgili sosyal medya da yaptığı çirkin paylaşım nedeniyle geri alındı

Çirkin tweet’ten tacı geri alındı
Türkiye'yi Çin'de temsil edecek güzelin seçildiği "Miss Turkey" yarışması önceki gün sona erdi. İstanbul'da yapılan yarışmada tacın sahibi, 1970'li yılların ünlü oyuncusu Itır Esen'in aynı ismi taşıyan 18 yaşındaki yeğeni oldu. Ancak yarışmanın üzerinden neredeyse bir gün geçmeden genç güzel tacını kaybetti. Çünkü yarışma bittikten sonra Esen'in geçmişte sosyal paylaşım sitesi Twitter'da yaptığı çirkin bir paylaşım gündeme geldi. Esen, 16 Temmuz'da yaptığı paylaşımda 15 Temmuz darbe girişimine göğsünü siper edip, şehit olanlarla alay etmişti. Itır Esen'in Miss Turkey seçilmesinden sonra fark edilen tweet'in gerçek olup olmadığı uzun saatler boyunca araştırıldı.
21 Eyl��l akşamı Beyoğlu Grand Pera'da düzenlenen "Miss Turkey"in Başkanı Can Sandıkçıoğlu şu açıklamayı yaptı: "Üzülerek duyuruyoruz ki bu tweet'in Itır Esen tarafından atıldığı kanaatine varılmıştır. Kuruluş amacı Türkiye'yi dünya çapında tanıtmak ve imajına katkıda bulunmak olan Miss Turkey organizasyonunun böyle bir paylaşımı kabul etmesi mümkün değildir."

SIRALAMA DEĞİŞTİ
Sandıkçıoğlu, bu paylaşımı nedeniyle Itır Esen'in tacının geri alındığını bildirdi. Esen'in tacının alınmasının ardından jüri puanlamasına göre ikinci olan Aslı Sümen birinci, puan sıralamasında üçüncü olan Pınar Tartan ikinci, dördüncü sırada olan Yasemin Çoklar ise üçüncü oldu.

İŞTE O İĞRENÇ TWEET
BİZE ULAŞIN