Hayat kurtaran not

Antalya’da klima ustası, eşini ve iki çocuğunu eve kilitleyip tüp gazıyla intihar etmek istedi. Eşi pencereden “Elinde çakmak var. Gizli gelin” yazılı yardım notu attı. Notu okuyan polis, gelip aileyi kurtardı

Hayat kurtaran not
Antalya'da Muratpaşa ilçesinde yaşayan klima ustası Mehmet Kepez (34) evdeki mutfak tüpünü açıp "hepimiz öleceğiz" diyerek eşi Mine (28) ile 3 yaşındaki oğlu Efe ve 3 aylık kızı Elvin'i rehin aldı. Cep telefonlarını yanına alan, evin kapısını kilitleyen Mehmet Kepez kendisini gazla dolan bir odaya kilitledi. Kepez, eşinin polisi araması durumunda çakmağı çakarak evi havaya uçuracağını söyledi. Paniğe kapılan kadın bir kâğıda, "Mutfakta gaz açık. Her yer kokuyor, gizli girsinler eve. Kapı kilitli gelen olursa çakmağı çakarım diyor" notunu pencereden aşağıya atarak yardım istedi.

NOTU İŞÇİ GÖRDÜ
Sokakta kazı çalışması yapan işçilerden Ozan Samur bulduğu notu okuduktan sonra durumu hemen 112 Acil servis ve polise bildirdi. İhbarın ardından bölgeye itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi, bina boşaltıldı. İtfaiye ve polis operasyon için düğmeye bastı. Bu sırada anne Mine Kepez binanın balkonuna çıkarak, "Ben önemli değilim 2 çocuğumu kurtarım" diye çığlık attı.

KAPI KIRILDI
Bütün önlemler alındıktan sonra polis itfaiye aracının merdiveni ile 4'üncü kata çıktı. Annenin elinden minik Efe ve Elvin'i aldı. Daha sonra binaya itfaiye merdiveni ile yeniden çıkan ekipler balyoz yardımı ile mutfak kapısını kırıp Mehmet Kepez'i çakmağı çakmadan biber gazı ile etkisiz hale getirdi. Elleri kelepçelenen Mehmet Kepez güçlükle aşağıya indirildi. Binadan en son aşağıya inen anne Mine Kepez, "Çocuklarım kurtuldu, gerisi önemli değil" diyerek polise sığındı. Mehmet Kepez karakola götürülürken anne ve iki çocuğu koruma altına alındı.

'MUTFAKTA GAZ AÇIK'
Mine Kepez pencereden attığı notta şöyle yazdı: "Mutfakta gaz açık. Her yer kokuyor, gizli girsinler eve. Kapı kilitli gelen olursa çakmağı çakarım diyor."

BİZE ULAŞIN