Gazetemiz SABAH’a sahip çıkıyoruz

Almanya başta yaşadıkları ülkelerin kalkınmasında emek sahibi olan Avrupalı Türkler, SABAH’a uygulanan baskılara tepki gösterdi. Fedakârlıklarla dört nesil yetiştiren Türkler “Avrupa’da Türkler’in sesi olan SABAH’ı susturamazsınız” dedi

Gazetemiz SABAH’a sahip çıkıyoruz
Yıllardır haksızlığa karşı duran, ezilenin yanında olan, ırkçılık, ayrımcılık mücadelesi veren SABAH'ın susturulmaya çalışılması, Avrupalı Türkler'in büyük tepkisine neden oldu. Evleri, işyerleri ırkçılar tarafından yakıldığında, sokakta saldırıya uğradıklarında, sırf kökenleri ve dinleri nedeniyle iş başvuruları reddedildiğinde, hor görüldüklerinde, ötekileştirildiklerinde, haksızlığa uğradıklarında SABAH'ın yanlarında olduğunu ifade eden Avrupalı Türkler, "Almanya'nın SABAH'a yaptığını kabul etmiyoruz" diye seslendi. SABAH'ın sadece kötü anlarında değil, mutlu zamanlarında da yanlarında olduğunu dile getiren Türkler, "İlk kuşak beden gücüyle çalıştı, alın teri döktü. Yetiştirdiği çocukların daha başarılı olsun istedi. SABAH bize yayınlarıyla başarıya giden yolu gösterdi, 'Mehmet böyle başardı. Sen de yaparsın' diye teşvik edici oldu. Artık her alanda başarılıyız. Bunu yapan ses susamaz" dedi. İşte yurtdışındaki vatandaşların SABAH'a destek sözleri:
Fehmi Şirin: SABAH'a yapılanları kınıyorum. Buranın asli unsuruyuz ve gazetemize sahip çıkıyoruz. Almanya'daki Türklerin sesi SABAH'ın sesini kısamazsınız.
Ömer Kırmızıtoprak: Alman maliyesinin vergi cezalandırmasını özellikle yapılmış bir uygulama olarak görüyorum.
Selahattin Aydudu: Yıllarca Almanya'da ağır metal çelik fabrikasında çalıştım. Vergimi verdim, kanunlarına uydum. Burası ikinci vatanımız oldu. İkinci vatan insanlarına ve basınına böyle uygulama yapamaz. Bu, hukuk dışı bir uygulama.

DERNEKLERİ DE HEDEF ALACAKLAR
Mustafa Tekdemir: Vergi cezası uygulamasını sindirme politikası olarak görüyorum. Bundan sonra diğer Türk şirket ve derneklerine, özellikle ülkesine gönülden bağı olanlara sıranın geleceğini düşünüyorum.
Mesut Erten: Demokrasinin beşiği olarak kabul edilen Avrupa ülkelerinde bile böyle bir şeyin olması ya da gündeme gelmesi çok düşündürücü. SABAH, Avrupalı Türkler için önemli bir yayın organı.
Ahmet Singör: Burada Türk medyasının lokomotif gazetelerinden birisinin susturulmak istenmesi akıl alacak gibi değil.
Leyla Memet: Hukukçuyum. Basın, hiçbir baskıya maruz kalmadan çalışmalıdır.
Uğur Ünal: SPD içinde politika yaptım. Ayrımcılığı görünce kendi partimizi kurduk. Ayrımcılığı birebir yaşayan birisi olarak basına kesinlikle kısıtlama getirilmemeli. SABAH'ın misyonu küçümsenemez.
Hüsamettin Akıncı: SABAH'ın baskı altına alınmaya çalışılmasını kınıyorum. Özgür medyadan bahsedenlerin farklı görüşlere saygısı yok.
Sabri Bektaş: Erdoğan'ı ve Avrupalı Türkler'i sindiremediler, susturamadılar. Şimdi de Türk halkının yanında olan SABAH Avrupa'yı hedef aldılar. Başaramayacaklar.
Adnan Uludağ ve Aydın Aslan: SABAH bizim olmazsa olmazımız. Çünkü SABAH, Avrupa'da yaşayan 5 milyona yakın Türkün sesi, gözü, kulağı. Özgürlüklerden bahseden Almanya haber alma, dilimizi koruma özgürlüğümüzü kesip atmak istiyor. Türkleri asimile etmek düşüncesindeler.

ABONE OLARAK DESTEK VERECEĞİZ
Veyis Güngör: Yıllardır Hollanda'da yaşıyorum. Bunların, fikir ve düşünce özgürlüğü kendilerine ait sadece.
Mehmet Doğan: Desteğimi abone olarak vereceğim. Almanya, Türkler'i tam olarak tanımamış. Zor günlerde daha fazla kenetlendiğimizi görecekler.
Nuri Gülsuyu: Her yerde basın özgürlüğünü savunan ve bu konuda Türkiye'yi suçlayan Almanya, hukuk dışı vergi cezalarıyla SABAH'ı susturamaz.

Cengiz PARLAYAN - İsa DEVEÇEKEN - Hasan ATMACA - Tevfik KARA - Ramazan AKTAŞ - Yalçın ÇAKIR / SABAH
BİZE ULAŞIN