Küfretti diye 25 kez bıçaklamış

Mersin’de 200 kamera kaydı incelendi, 5 yaşındaki Suriyeli Muhammet’in katili bulundu. Küçük çocuğu elinden tutup götürdüğü belirlenen Alican K. vahşi cinayeti itiraf etti

Küfretti diye 25 kez bıçaklamış

Mersin'in Erdemli ilçesi Kızkalesi Mahallesi'nde 18 Eylül akşamı kaybolan, su ve mendil sattığı belirtilen 5 yaşındaki Suriye uyruklu Muhammet Derviş bir gün sonra sahildeki bir duşakabinin içinde 25 yerinden bıçaklanarak öldürülmüş halde bulunmuştu. Mersin İl Emniyet Müdürlüğü cinayeti aydınlatmak için 25 kişilik özel ekip kurdu. Gece-gündüz cinayeti aydınlatmak için çalışan özel ekip, çevredeki 200 güvenlik kamerasının kaydettiği görüntüleri inceledi. Kayıtlarda bir kişinin küçük çocuğu elinden tutup götürdüğünü belirleyen ekipler, zanlının 19 yaşındaki Alican K. olduğunu tespit etti. Zanlı Alican K. önceki akşam Mezitli ilçesindeki bir evde gözaltına alındı.

KORKUNÇ CİNAYETİ İTİRAF ETTİ
Zanlı verdiği ifadesinde, küçük çocuğu kendisine küfür ettiği için öldürdüğünü öne sürdü. Katil zanlısı Alican K. sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Zanlının olay günü 2 arkadaşıyla birlikte tatil için Kızkalesi Mahallesi'nde olduğu öğrenildi.

Talihsiz çocuğun son görüntüleri yürekleri burktu. Görüntülerde Muhammet etrafta dolaşıp su ve mendil satmaya çalışıyor.

BİZE ULAŞIN