Nergiz’in hayali, kayyum belediye ile gerçek oldu

Batmanlı Nergiz’in üniversite hayali, DBP döneminde “halk evi” olarak kullanılan binanın gençleri geleceğe hazırlayan merkeze dönüştürülmesiyle gerçekleşti. Nergiz, müzik öğretmenliğini kazandı

Nergiz’in hayali, kayyum belediye ile gerçek oldu
Batman'da 17 yaşındaki Nergiz Özdemir, görevlendirme yapılan belediye bünyesindeki merkezde aldığı eğitimle üniversitenin özel yetenek sınavını kazanarak hayal ettiği müzik öğretmenliği bölümünde okuma imkânına kavuştu. DBP'li belediye döneminde "halk evi" olarak kullanılan, belediyeye yapılan görevlendirme ile çeşitli kursların düzenlendiği Kültür ve Sanat Merkezi'ne dönüştürülen binada gençler geleceğe hazırlanıyor. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun, 21 Haziran'da Batman Belediyesi'ni ziyaretinde, "Maalesef geçmişte bu halk evleri teröristler için, gençleri dağa götürmek için kullanılıyordu. Ama şu anda oralar vatandaşlara hizmet etme yerleri haline geldi. PKK'nın eleman devşirme dönemi sona erdi Batman'da. Artık hizmetler halk için, belediye halk için var" sözleriyle gündeme gelen merkezde 19 ayrı alanda açılan kurslarda bin 500 genç eğitim görüyor. Bu gençlerden biri de YGS'de yeterli puanı alan ancak maddi nedenlerle yetenek sınavları için özel eğitim görme imkânı olmayan Batmanlı Özdemir.

İKİ SINAVI DA KAZANDI
Müzik öğretmeni olmak isteyen Özdemir, bir arkadaşının önerisi ile belediye bünyesinde eğitim hizmeti sunan merkeze başvuruda bulundu. Merkezde aldığı eğitimle Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Öğretmenliği ile Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümlerinin özel yetenek sınavına katılan Özdemir, iki sınavda da başarı sağladı. Tercih yapan Özdemir, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü'ne kaydını yaptırdı.

'ÖZEL DERS ALMAM MÜMKÜN DEĞİLDİ'
Özdemir, 7 kardeş olduklarını, müzik öğretmenliğine hazırlanmasına ailesinin ekonomik durumunun elvermediğini söyledi. Günde 5 saat aldığı eğitimle yeteneğini geliştirdiğini dile getiren Özdemir, girdiği iki üniversitenin özel yetenek sınavında başarılı olduğunu belirtti. Özdemir, hayalindeki müzik öğretmenliğini kazanmanın heyecanını yaşadığını anlatarak, "Hayalimdi. Ailemin durumundan dolayı özel ders almam mümkün olmadı. Hocalarımız ders vermek için gecelerini gündüzlerine kattı. Başlarda çok ümitli değildim. Eğitimin bu kadar iyi olacağını düşünmemiştim" dedi. AA

'MERKEZİN İLK MEYVESİ'
Verdikleri emeğin başarıyla sonuçlanmasını görmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen müzik öğretmeni Bilal Erdoğan, "Nergiz, merkezin ilk meyvesi" dedi.
BİZE ULAŞIN