ÇOMÜ’den öğrencilere Psikolojik Danışmalık hizmeti

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne (ÇOMÜ) bu yıl kayıt yaptırarak üniversite hayatına başlayan öğrencilerin uyum sorunu yaşamamaları, kısa süre içerisinde üniversite hayatına adapte olmaları ve karşılaştıkları sorunlara çözümü için ÇOMÜ Psikolojik Danışmalık Birimi çalışmalarına başladı.

ÇOMÜ’den öğrencilere Psikolojik Danışmalık hizmeti

ÇOMÜ'de, yeni kayıt yaptırarak üniversite hayatına başlayan öğrenciler için ÇOMÜ Psikolojik Danışmalık Birimi, Psikolojik Danışmalık hizmeti vermeye başladı. 2004 yılı içerisinde Sağlık Merkezi bünyesinde hizmet vermeye başlayan ÇOMÜ Psikolojik Danışmanlık Birimi, ÇOMÜ öğrencilerinin kendilerini tanımalarına, problemlerini çözmelerine, bireylerin kendilerini gerçekleştirmelerine ve çevrelerine uyum sağlamalarına yardımcı olmak amacıyla bireysel ve grupla psikolojik yardım sağlamak, gelişimsel ve eğitsel programlar düzenlemek, yapılan çalışmaları değerlendirmek amacıyla birçok çalışma gerçekleştiriyor. Birim tarafından, tüm akademik, idari personel ve ailelerinin yanı sıra ÇOMÜ Kreş ve Anaokulu'nda da psikolojik danışmanlık, aile danışmanlığı ve seminer çalışmaları yürütülüyor.

ÇOMÜ Psikolojik Danışmalık Birimi, öğrencilere, idari ve akademik personel ile ailelerine yönelik tüm hizmetleri ücretsiz olarak gerçekleştiriyor.

BİZE ULAŞIN