Elektronik kelepçeyle cinayet

İstanbul Maltepe'de kahvehane taramasında hayatını kaybeden Fazlı Öncel'in (23) olayla hiçbir alakasının olmadığı ortaya çıktı.

Elektronik kelepçeyle cinayet

Olayın yaşandığı akşam kahvehanede oturan ve hayatını kaybeden Fazlı Öncel ile kalçasından yaralanan Kenan Dal'ın (47) olayla hiçbir alakalarının olmadığı ortaya çıktı. Yine olay günü yaralanan Özcan Kızılkaya (30) ifadesinde " Kahvehanenin dışında bir araç bana işaret etti, yanına gittim tartışma yaşadık. Şoför koltuğundaki bana ateş etmeye başladı bende kahvehaneye doğru kaçtım. o sırada bacağımdan vuruldum" dedi.

1 KİŞİ ÖLDÜ 2 KİŞİ YARALANDI

Olay 13 Eylül 2017 günü saat 20:30 sıralarında Maltepe Küçükyalı Aydınevler Mahallesi Uyanık caddesinde bir kahvehanede yaşandı. İddialara göre siyah renkli bir araç kahvehanenin önüne geldi ve içerisinde bulunan iki kişi araçtan inmeden ateş etmeye başladı. Olayda başından vurulan Fazlı Öncel hayatını kaybetti. Kenan Dal ile Özcan Kızılkaya ise yaralandı. Yaşanan olaydan sonra soruşturma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet büro dedektifleri, geniş çaplı bir araştırma başlattı.

YUMRUKLA BAŞLADI CİNAYETLE BİTTİ

Hastanede yaralı olarak ifadesi alınan Özcan Kızılkaya "Kahvehanenin yakınlarında yürüyrdum. Siyah renkli bir cip bana selektör yaptı, bende yanına gittim. Yan koltukta oturan kişi Vahdi A' (26) yı tanıyorum. Orada bir tartışma yaşadık, şoför koltuğunda oturan isminin bilmediğim şahıs bana yumruk attı. Daha sonra silah çıkardılar ve bana ateş etmeye başladılar. Bende kahvehaneye doğru kaçmaya başladım, ayağımdan vuruldum" dedi.

ELEKTRONİK KELEPÇE İLE GEZİYORDU

Bunun üzerine şüpheli Vahdi A' yı aramaya başlayan Cinayet Büro dedektifleri, şüpheli Vahdi A'nın kelepçeli denetimli serbestlikle dışarda olduğunu tespit etti. 6 Ay önce karıştığı yaralamalı kavga yüzünden ayağına takılan elektronik kelepçeyle birlikte serbest bırakılan Vahdi A. serbestlik şartı olarak belirttiği ev adresinde yakalanarak gözaltına alındı. Kelepçeli serbestlik şartına göre Vahdi A. akşam 22:00 ile sabah 08:00 arasında evde bulunmak zorundaydı.

Olayın yaşandığı gece Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğince yakalanan şüpheli Vahdi A.şubedeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Kahvehane taramasında yanında bulunan diğer şüphelinin ise yakalama çalışmaları devam ediyor.

BİZE ULAŞIN