‘Annesini de öldüreceğim’

Balıkesir’de, okul yolunda düzenlediği silahlı saldırıyla eski sevgilisini yaralayıp yedi yaşındaki kızını öldüren Mehmet Salik Mumcu, ifadesinde pişman olmadığını söyledi

‘Annesini de öldüreceğim’
Balıkesir'de, eski sevgilisini yaralayıp 7 yaşındaki kızını öldüren zanlı, "Onu değil annesini öldürecektim. Çıkınca annesini de öldüreceğim" dedi. Edremit ilçesinde, okula gitmek için evden çıkan anne ve kızına pusu kurup otomobilden pompalı tüfekle ateş eden ve 7 yaşındaki Zeynep Çeliksoy'u öldürüp, annesi Zeliha İrvanlıoğlu Çeliksoy'u (28) yaralayan ve olay yerinden kaçtıktan sonra Balıkesir'de polise teslim olan Mehmet Salik Mumcu (39), dün adliyeye sevk edildi. Mumcu ile Zeliha İrvanlıoğlu Çeliksoy'un 2 yıldır İstanbul Beylikdüzü'nde birlikte yaşadığı, aralarında sorun çıkınca genç kadının 1 hafta önce Mumcu'yu terk ederek anne-babasının yanına döndüğü ve kızını da olay sabahı ilk kez okula götürdüğü belirlendi. Polise başvuran Zeliha Çeliksoy'a panik butonu verildiği de ifade edildi. Kadının peşinden kente gelen Mumcu'nun, olaydan bir gün önce de ailenin evini taşladığı ortaya çıktı.

'NASIL ÖLDÜRDÜN' SORUSUNA 'KEYİFTEN' DEDİ
Adliyeye çıkarılırken rahat ve soğukkanlı tavırları ile dikkat çeken Mumcu, gazetecilerin, "Size 'baba' diyen bir çocuğu nasıl öldürdünüz?' şeklindeki sorusu üzerine "Onu değil annesini öldürecektim. Çocuğu öldürdüğüm için pişmanım. Çıkınca annesini de öldüreceğim" dedi. Mumcu, başka bir gazetecinin neden yaptın sorusuna da "Keyiften, istersen sana da yaparım" karşılığını verdi.

BİZE ULAŞIN