Çiçekçi sertifikasına göbekli kutlama

İstanbul Kuştepe'de yaşayan Roman vatandaşlara, Avrupa Birliği ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ortaklığında düzenlenen "Çiçek Bizim İşimiz" projesiyle çiçekçi sertifikası verildi. 8 aylık eğitimlerini tamamlayan Romanlar, sertifikalarını göbek atarak kutladı.

Çiçekçi sertifikasına göbekli kutlama

Kuştepeli vatandaşlara yönelik düzenlenen, Avrupa Birliği ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından finanse edilen ''Çiçek Bizim İşimiz" projesi tamamlandı. İstanbul Roman Çiçekçiler Derneği işbirliğiyle yürütülen projede, çiçekçilikle uğraşan 40 Roman kursiyer, 8 aylık eğitimin ardından sertifikalarını aldı. Eğitim süresince, çelenk hazırlama, gelin aracı süsleme, gelin buketi hazırlama gibi çiçekçilik alanlarında eğitim alan Roman vatandaşlar mesleklerini artık profesyonel olarak gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşadı. Sertifikalarını alan Romanlar, şarkılar eşliğinde göbek atarak büyük bir coşkuyla sertifikalarını kutladı.

"ÇERÇEVE YAPTIRACAĞIM"

8 aylık eğitimin ardından sertifikasına kavuşan Necmettin Ağaçyaran, "Bu eğitimden çok memnun kaldık. Çok yararlı bir programdı. Çok şey öğrendik. Düzenleyenlere teşekkür ederiz. Sertifikamı çerçeve yaptıracağım" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN