Koca yürekli miniklerden anlamlı bağış

Çekmeköy Belediyesi'nin Şeffaf Mutfak Güvenli Gıda Festivali'ndeki okul stantlarında iki gün boyunca satış yapan minikler, kazandıkları parayı Türk Kızılayı İstanbul Şubesi'ne bağışladı.

Koca yürekli miniklerden anlamlı bağış

Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım, "Koca yürekli minikler, bu ülkenin güzel geleceğinin garantisi. Hepsine, onları yetiştiren ailelerine ve öğretmenlerine çok teşekkür ediyorum" dedi.

İki gün süren Şeffaf Mutfak Festivali'nde poğaça, börek ve kek satan Çekmeköy Nasreddin Hoca Anaokulu öğrencileri, sattıkları ürünlerin gelirlerini tezgaha koydukları kumbarada biriktirdiler. Stantlarına, toplayacakları parayı Kızılay'a bağışlayacakları notunu yazan minikler, festivalin en çok ilgi gören alanı oldular ve iki gün boyunca çok çalıştılar. Sosyal Sorumluluk duygusunu miniklere öğretmek istediklerini belirten anaokulu yetkilileri, öğrencileriyle birlikte Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım'ı ziyaret ederek kumbaralarını birlikte şubede açtı. Çocuklar ve yetkililerin birlikte saydığı bin 153 TL Arakan'a gönderilmek üzere şubeye teslim edildi.

Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım, "Koca yürekli minikler, bu ülkenin güzel geleceğinin garantisi. Hepsine, onları yetiştiren ailelerine ve öğretmenlerine çok teşekkür ediyorum." dedi.
BİZE ULAŞIN