Cumhurbaşkanı bağış çağrısı yaparak bizi umutlandırdı

Karaciğer nakline ihtiyaç duyan milli halterci Naim Süleymanoğlu’nun kardeşi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bağış için halka yaptığı çağrıdan memnuniyetini dile getirdi

Cumhurbaşkanı bağış çağrısı yaparak bizi umutlandırdı
Türkiye'nin "Cep Herkülü" Naim Süleymanoğlu'nun (50) tedavisi özel bir hastanede sürüyor. Dünya, Olimpiyat ve Avrupa şampiyonu milli haltercinin sağlık durumunu yakından takip eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polis Akademisi mezuniyet töreninde dün Süleymanoğlu için "karaciğer nakli"yle umudun olduğunu duyurarak halka bağış için çağrıda bulundu. Milli haltercinin kardeşi Muharrem Süleymanoğlu ağabeyinin 20 yıl önce Ankara Numune Hastanesi'nde form doldurarak organlarını bağışladığını belirterek "Cumhurbaşkanımızın konuşması ve çağrı yapması bizi umutlandırdı. Kendileri hem doktoru hem de danışmanları aracılığıyla ağabeyimin durumunu yakından takip ediyor. Ağabeyimin tedavisi için daha önce de devreye girmişti Cumhurbaşkanımız. Organ bağışı farkındalığının gelişmesi, insanlarımızın bilinçlenmesi açısından önemli bir çağrı olarak değerlendiriyorum" dedi.

YA PARÇA YA DA KADAVRA
Kardeş Süleymanoğlu "Sağlığında gözle görülür bir düzelme var. Karaciğeri kısmen çalışıyor. Ağabeyime canlıdan değerleri örtüşen parça karaciğer nakli yapılabilir. Ayrıca kadavradan da nakil yapılabilir. Siroz teşhisi konuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Allah razı olsun. Sürekli bilgi alıyor. Burada sorun sadece Naim değil. Türkiye'de çok sayıda karaciğer, böbrek veya başka organ nakli bekleyen hastalarımız var. Cumhurbaşkanımızın çağrısı, medyanın ilgisi organ bağışı noktasında bir hassasiyet oluşmasını sağladı. Organ bağışı bilincinin artması için çok değerli bir çağrı bu. İnanıyorum ki ağabeyim ve diğer organ bekleyen hastalar için bir umut olacaktır bu çağrılar" diye konuştu.

'GEÇMİŞ OLSUN TEMENNİMİZİ DUALARIMIZLA GÜÇLENDİRELİM'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polis Akademisi Mezuniyet Töreni'nde Naim Süleymanoğlu için "Olimpiyat, dünya şampiyonluklarını hakkıyla almış Naim Süleymanoğlu ile ilgili durumu hatırlatmak istiyorum. Bildiğiniz gibi çok ciddi bir siroz ve karaciğer yetmezliği sebebiyle yoğun bakımda. Şu anda yoğun bakımdan çıkmış vaziyette. Ancak bir transplantasyon ile bir karaciğer nakliyle umudun olduğu söyleniyor. Bunu özellikle milletime duyurmak istiyorum. Kendisine geçmiş olsun temennimi dualarımızla güçlendirmek istiyorum" dedi. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı sağlık ekibindeki Prof. Dr. Serkan Topaloğlu'nu Süleymanoğlu'nun sağlık durumunu takip etmesi için görevlendirdi.
BİZE ULAŞIN