Gebzeli nakliyeci yine hırsız kurbanı

8 kez aküsü, 2 kez akaryakıtı ve bir kez de astım hastalığı içni kullandığı cihazları çalınan Burhan Çakmak’ın, önceki gün yine astım cihazı ve oksijen tüpü çalındı

Gebzeli nakliyeci yine hırsız kurbanı
Kocaeli Gebze ilçesinde nakliye işleri yapan 30 yaşındaki Burhan Çakmak, 3 yıl içerisinde 12 kez hırsızların kurbanı oldu. Burhan Çakmak'ın astım cihazı ve oksijen tüpü bir kez daha çalındı. Hırsızların canından bezdirdiği Çakmak, "İnanılır gibi değil. Ama her seferinde bu hırsızlar beni buluyor. Kamyonetimin aküsü 8 defa çalındı. Çaresiz kalınca bir dönem hırsızları yakalamak için kamyon kasasında yattım. Neyse ki emniyet güçleri şüphelileri yakaladı ve tutuklandılar. İki defa kamyonumun deposundaki akaryakıt çalındı. 3 yıl önce evime giren hırsızlar astım hastası olduğum için bana verilen ve evimde bulunan cihazlar ile oksijen tüpünü çaldılar. Bir süredir rahattım. Hırsızlık olayı olmuyordu. Ancak önceki gün hırsızlar yine beni buldu" dedi.


Kamyonetinin aküsü 8 kez çalınan Burhan Çakmak, hırsızlara karşı önlem almak için aracın kasasında yattı. Çakmak, "Artık bunu yapanların beni tanıyan takip eden kişiler olduğunu düşünmeye başladım" dedi.

CANINDAN BEZDİ
Astım hastası olduğu için güçlükle nefes aldığını, her akşam yatmadan önce evde bulunan cihazlarla bir saat oksijen tüpüne bağlandığını vurgulayan Çakmak, sözlerine şöyle devam etti: "Önceki gün evime geldim. Cihaza bağlandım. Saat 03.00'te yattım. Sabah kalktığımda cihazlar ile oksijen tüplerinin çalındığını gördüm. Camı zorlayarak içeri girip çalmışlar. Değeri 4-5 bin liraydı. Bu cihazları ve tüpleri raporlu olduğum için Gebze Kaymakamlığı, Büyükşehir Belediyesi ve SHÇEK Müdürlüğü veriyor. Ancak günü gelmeden yenileri verilmiyor. Şimdi evde cihazlarım olmadığı için her gün hastaneye gidip bir saat cihaza bağlanıyorum. Artık, bunu yapanların beni tanıyan, takip eden insanlar olduğuna inanmaya başladım. Hırsızlar beni camından bezdirdi."
BİZE ULAŞIN