5 bin kişiye aşure ikramı

Gürsoy Vakfı’nca, Mimar Sinan’ın vasiyeti üzerine 5 bin kişiye aşure dağıtıldı. İBB Başkanı Mevlüt Uysal kazanın başına geçerek vatandaşlara bizzat ikramda bulundu

5 bin kişiye aşure ikramı
Mimar Sinan'ın vasiyeti üzerine Gürsoy Vakfı'nca, Süleymaniye Camisi'nde 5 bin kişiye aşure ikramında bulunuldu. Aşure dağıtımını kazanın başına geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal gerçekleştirdi.
Mimar Sinan'ın Türbesi'nde düzenlenen etkinliğe, İstanbul Valisi Vasip Şahin, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Ahmet Hamdi Çamlı ve Mehmet Doğan Kubat, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, vakıf yöneticileri ve vatandaşlar katıldı. Mimar Sinan İlkokulu'ndan gelen 2 öğrencinin şiir okumasıyla başlayan tören, Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Mimar Sinan adına okutulan hatimlerin duasını ise İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz yaptı.

MUHARREM AYININ 10. GÜNÜ
Her yıl olduğu gibi bu yıl da Muharem ayının 10. günü gerçekleştirilen organizasyona yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Kazanlara doldurulan aşure sıraya giren vatandaşlara İstanbul Valisi Vasip Şahin ve başkan seçildikten sonra ilk programını gerçekleştiren İBB Başkanı Mevlüt Uysal tarafından ikram edildi.

ÖRNEKTEPE'DE MUHARREM İFTARI
Muharrem ayı dolayısıyla Beyoğlu Örnektepe Pir Sultan Abdal Derneği'nde matem orucu tutan vatandaşlar için iftar programı düzenlendi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iftar yemeğine, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Erdal Baba ve diğer yetkililer katıldı. Başkan Demircan, "Bu güzel iftar sofrasında bizleri buluşturan Cenab-ı Allah'a şükrediyorum. Bu sofrada birliğimiz ve beraberliğimiz için dua ettik, lokmamızı paylaştık" dedi.
BİZE ULAŞIN