Başörtülü kadına önce taciz sonra darp

İstanbul Ataşehir'de kaldırımda yürüyen başörtülü kadını eliyle taciz eden bir kişi tepki gösteren kadına yumruk atarak kanlar içinde bıraktı.

Başörtülü kadına önce taciz sonra darp
Sosyal medyada infial uyandıran başörtülü kadına yönelik taciz ve darp olayı Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesi'nde meydana geldi. Güvenlik kameraları tarafından kaydedilen görüntülerde kaldırımda yürüyen başörtülü genç bir kadının yanından geçen sırt çantalı bir erkek şahıs önce sol eliyle kadına tacizde bulunuyor.

Başörtülü kadın maruz kaldığı taciz olayı üzerine erkek şahsa dönerek "Ne yapıyorsun?" diye hesap soruyor. Bunun üzerine geriye dönen tacizci saldırgan, genç kadına olanca gücüyle yumruk atıyor. Kanlar içinde yere düşen kadın çevredeki esnaf tarafından yerden kaldırılarak kaldırıma oturtuluyor.

Başörtülü kadın gözyaşlarına boğulurken, saldırgan şahıs ise esnafın tepkilerine rağmen elini kolunu sallayarak olay yerinden uzaklaşıyor. Olayın sosyal medyada yayılması üzerine vatandaşlar tepkilerini dile getirdi.

Bazı medya kuruluşlarının şortlu ve mini etekli kadınlara yönelik saldırılarda şiddetli şekilde tepki verdiğini belirten vatandaşlar, mağdur başörtülü genç bir kadın olduğunda da aynı tepkinin gösterilmesi gerektiğini dile getirdi. Cumhuriyet savcılarını ve polisi de göreve çağıran vatandaşlar saldırganın en kısa sürede yakalanarak cezalandırılmasını istedi.

Ataşehir'de kadına yumruklu saldırı

BİZE ULAŞIN