O cinayette akraba izi...

İstanbul’da kızıyla öldürülen Suriyeli aktivist Orouba Barakat’ın amcasının torunu, katil zanlısı olarak yakalandı

O cinayette akraba izi...
İstanbul'da 21 Eylül günü evlerinde öldürülen Suriyeli muhalif aktivist Orouba Barakat ile kızı Halla Barakat cinayetinde, katil zanlısı aktivisitin amcasının torunu Ahmet Barakat (22) çıktı. Bakarat Bursa'da yakalandı. Savaş nedeniyle Türkiye'de yaşayan Suriye Muhalefeti Konseyi üyesi, rejim karşıtı aktivist Orouba Barakat (60) ile gazeteci kızı Halla Barakat (22), Üsküdar'daki evlerinde 21 Eylül akşamı ölü bulundu.

TIRNAK İZLERİ
Katil zanlısını yakalamak için günlerdir büyük çaba harcayan İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği polisleri ailenin bir yakınının izine ulaştı. Polis, Ahmet Barakat adlı bir gencin anne ile kızını sık sık ziyaret ederek harçlık aldığı bilgisine ulaşınca bu isim üzerinde yoğunlaştı. Orouba Barakat'ın amcasının torunu olan Ahmet'in 19 Eylül günü deniz otobüsüyle İstanbul'a geldiği, ertesi sabah da yine aynı yolla Bursa'ya döndüğü saptandı. Fiziki ve teknik takibin ardından Ahmet Barakat, 'cinayet şüphelisi' olarak Bursa'daki evinde dün yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelinin kolundaki tırnak izlerinin, cinayet esnasında yaşanan boğuşmadan kaynaklandığından şüpheleniliyor. Evde bulunan bir ayak izinin de Barakat'a ait olup olmadığı araştırılıyor.

DETAYLI SORUŞTURMA
İstanbul'a getirilen Barakat sorguya alındı. Aile ise Ahmet Barakat'ın cinayeti Suriye rejiminin yönlendirilmesiyle işleyip işlemediğinin anlaşılması için geniş bir soruşturma yapılmasını istedi. Ahmet Barakat'ın terör bağlantısının araştırıldığı ve bir dönem ev arkadaşı olan şahsın da gözaltına alındığı bildirildi.
BİZE ULAŞIN