Ölümlü kazadan 15’lik kız çıktı

Ölümlü kazadan 15’lik kız çıktı

Adana’da yolun karşısına geçmek isteyen Almanca öğretmeni Fatma Durak’a çarparak ölümüne neden olan sürücü, 15 yaşındaki bir kız çıktı

Adana'daki bir okulda Almanca öğretmeni olarak görev yapan Fatma Durak (31), geçen perşembe gecesi saat 02.00 sıralarında, ATM'den para çekmek için yeğeni ile birlikte evden çıktı. Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'ndan karşıya geçmek isterken ise bir otomobil çarptı. Fatma öğretmen çarpmanın etkisiyle karşı yola fırlarken, çarpan otomobil ise kaçtı. Kanlar içinde yerde kalan Fatma Durak, ihbar üzerine gelen sağlık görevlileri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Durak, yapılan otopsinin ardından memleketi Malatya'da toprağa verilirken, Cinayet Büro Amirliği bünyesinde kurulan ekip, genç öğretmene çarparak ölümüne neden olan sürücüyü aramaya başladı.

200 GÜVENLİK KAMERASI İNCELENDİ
Olay yerinde kalan kırık parçalardan otomobilin kırmızı renkli olduğunu tespit eden özel ekip, görgü tanıklarının da ifadelerini aldı. Bulvar üzerindeki 200'e yakın işyeri güvenlik kamerasının görüntülerini de inceleyen özel ekip, kaza yapan aracın olay yerinden 50 metre sonra durduğunu ve şoför koltuğundaki kadın ile ön koltukta oturan erkeğin yer değiştirdiğini belirledi. Ardından, marka ve modelini de tespit ettiği otomobilin sahibine ulaştı. Sahibi ise otomobilini gezmeleri için arkadaşı Murat Güngör ile sevgilisi Y.Ö.'ye verdiğini, Güngör'ün bir gün sonra kendisini arayarak, "Direğe çarptım. Tamir ettirip teslim edeceğim" dediğini, ancak kendisinden bir daha haber alamadığını söyledi. Bunun üzerine harekete geçen özel ekip, 15 yaşındaki Y.Ö.'yü evinde gözaltına alırken, otomobil de Atakent Mahallesi'nde bir çadırın içine gizlenmiş olarak bulundu.

EV HAPSİ KARARI VERİLDİ
Kayıplara karışan Murat Güngör (24), her yerde aranırken Y.Ö. yaşı küçük olduğu için Çocuk Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi. Savcılıktaki ifadesinin ardından sulh ceza hâkimliğine çıkarılan 15 yaşındaki Y.Ö. hakkında ev hapsi kararı verildi.

'SEVGİLİM ARABA KULLANMAYI ÖĞRETİYORDU'
Gözaltına alınan Y.Ö.'nün ilk ifadesinde; "Sevgilim Murat bana zaman zaman araba kullanmayı öğretiyordu. O gece de öğrenmek için direksiyona geçtim. Olay anında kimseyi fark etmedim. Direğe çarptım zannettim. Paniğe kapılınca korkup kaçtık" dediği öğrenildi.
BİZE ULAŞIN