Saldırgandan pişkin savunma

Kamera kayıtlarında yolda yürüyen kadına yumruk attığı açıkça görülen Hakan D.’den çileden çıkaran ifade: “Çok sert itmedim. Kadın zayıftı. Dengesini kaybedip düştü.” Tıp öğrencisi olan saldırgan tutuklandı

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi olan Hakan D., Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'ndeki işlemlerin ardından dün atutuklandı. Emniyetten gülerek çıkartılan saldırgan, soruları yanıtsız bıraktı. Olayın yaşandığı Ferhatpaşa Mahallesi'nde ikamet eden Hakan D.'nin okulunu dondurduğu ve ağabeylerine ait markette çalıştığı belirlendi. Saldırgan, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde verdiği ifadesinde "Olay öncesi ailemle tartışmış, anneme kızmıştım. Sinirli bir şekilde dışarı çıkmıştım. Yürürken bir kadına çarptım. Kadın bana 'Önüne baksana geri zekâlı' dedi. Ben de çok sert bir şekilde itmedim. Kadın zayıftı birden dengesini kaybedip düştü. Üzgünüm" dedi.

AĞABEYİ: ÖZÜR DİLEYECEKTİK
Kardeşinin psikolojik sorunları olduğunu ve ilaç kullandığını öne süren ağabeyi Emre D., "Aile olarak çok üzgünüz. Perişanız. Biz bir kadına el kaldıran insanlar değiliz. Uygun bir zamanda özür dileyeceğiz. Hakan'ın şu anki psikolojisi normal değil. İki üç yıldır psikolojik sorunları var, biz raporu da emniyete ulaştırdık. Psikolojisini düzenlemek için ilaç kullanıyor. Bazen ilacını almıyor. O zaman saldırganlaşabiliyor. Biz, aileyi buluruz konuşuruz, özür dileriz bu iş burada kapanır diye düşündük ama her şey o kadar üst üste geldi ki sosyal medya bize o imkânı bile sunmadı" dedi. Dün hakim karşısına çıkan Hakan D., kaçma şüphesi ve delilleri yok etme, mağdur üzerinde baskı kurma ihtimalinin yüksek olduğu gerekçesiyle "kasten yaralama" suçundan tutuklandı. Geçen hafta yaşanan olayda sırt çantası ile kaldırımda yürüyen Hakan D., aynı kaldırımda karşıdan gelen A.Ç.'ye omuz atmıştı. Kadın tepki gösterince geri dönen Hakan D., sert yumrukla A.Ç.'yi yere sermiş, sonra da yoluna devam etmişti. Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri kamera görüntülerinden saldırganı tespit edip gözaltına almıştı.
BİZE ULAŞIN