Suriyeli anne-kız cinayetinde şok bilgiler ortaya çıktı

Suriyeli aktivist Orouba Barakat ve kızı Halla Barakat'ın cinayetten önce telefon ve sosyal medya üzerinden tehdit edildiği ortaya çıktı. Polis, yakalanan şüphelinin bu tehditlerle bağlantısı olup olmadığını inceliyor. Geçen cumartesi günü Cinayet Büro ekiplerince yakalanan şüphelinin henüz sorgusu yapılmadı, evinden alınan tişörtler dahi incelemeye alındı.

Suriyeli anne-kız cinayetinde şok bilgiler ortaya çıktı

İstanbul'daki evlerinde öldürülen, Suriye'nin önde gelen muhalif aktivistlerinden Orouba Barakat ve Halla Barakat'ın cinayeti ile ilgili çok yönlü soruşturmaya devam ediliyor. Olaydan sonra Cinayet Büro Amirliği ekiplerince yapılan çalışmalarda şüpheli Ahmed Barakat, tespit edilip Bursa'da düzenlenen operasyonla gözaltına alınmıştı. Sorgulanmak üzere İstanbul'a götürülen şüphelinin cinayeti neden işlediği incelenmeye alındı.

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI TEPKİ ÇEKMİŞ

Olayla ilgili çok yönlü soruşturma yapan polis, öldürülen Orouba Barakat'ın kardeşi Maen Barakat'ında ifadesini aldığı ortaya çıktı. Şüpheli Ahmad Barakat'ın yakalanmadan önce polisi ifade veren kardeş Barakat , 2016 yılında Türkiye'ye geldiğini ve tekstil işiyle uğraştığını belirterek "Ablam Orouba Barakat, Suriye'de yapılan katliamlarla ilgili yürüyüş ve gösterilere hep katıldı. Bu yüzden ailece tehdit ediliyorduk. Ablam facebook üzerinden Suriye rejimi ve DEAŞ aleyhine yazılar paylaşmıştı. Bu paylaşımlar üzerine 4-5 ay önce ablam telefonla tehdit edildi. En son cinayetten 10 gün önce yine facebook üzerinden 'Ağzını kapat ' diye tehdit edildi." Dedi. Cinayetle ilgili sürdürülen soruşturma da, gözaltına alınan şüpheli Ahmed Barakat'ın bu tehditlerle bağlantısı olup olmadığı da araştırılıyor.


BİZE ULAŞIN