“Allah’ın adaletinden kaçamazsın”

‘Behzat Ç.’nin yazarı Emrah Serbes’in çarptığı araçta babakızın ölümünün ardından anne de yaşam mücadelesini kaybetti. Ailenin yakınları, dizideki repliğe gönderme yaparak “Allah’ın adaletinden kaçamazsın” diye tepki gösterdi

“Allah’ın adaletinden kaçamazsın”
Emrah Serbes'in 22 Eylül gecesi İzmir-Aydın otoyolunda aşırı hız yaparken arkadan çarptığı aracın sürücüsü Ayhan Özçelik (59) ile 16 yaşındaki kızı Zeynep Özçelik hayatını kaybetmişti. Kazada ağır yaralanan eşi Nilgün Özçelik (51) de dün tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Özçelik çifti ile çocuklarının ölümüne neden olan Behzat Ç.'nin yazarı Emrah Serbes'e, Özçelik ailesinin tepkileri sosyal medyada da sürüyor. Suçu yanındaki arkadaşının üstlenmesini sağlayan, olayın ortaya çıkacağını anlayınca da 6 gün sonra itiraf eden Serbes'in yaptığı kazada dayısı ve kuzenini kaybeden Mesutcan Kaya, Behzat Ç.'nin sözde itiraf mektubunu paylaşarak, "Allah'ın adaletinden kaçamazsın" yorumunu yaptı. Özden Özçelik ise tepkisini, "Kim kötü bir şeyde aracılık yaparsa, ona o kötülükten bir pay vardır. Allah her şeyi gözetip karşılığını verir" şeklinde dile getirdi. Özçelik'in paylaşımına yorum yapan Hızır Kurtuluş, "İtirafı yakalanacağını anladığından. Pişman insan kameraları görünce şov yapmaz" derken, İnci Özçiçek Adiller, "Hâlâ acıdan bile rol çalıyor olması daha da küçültüyor onu. Dilerim adalet kör ve sağır kalmaz" diye yazdı.

'SENARYOYU GÜZEL YAZMIŞ'
Burak Kaya da sayfasından Serbes'in itiraf mektubuna öfkesini dile getirdi. Ayhan Özçelik'in kardeşi Nafiye Acar, "Yazar olduğu için senaryoyu güzel yazmış. Kaza değil resmen katliam. Diğeri de adaleti yanılttığı için hapishanede yatsın. Abimin ve Zeynep'in acısı içimizde büyük" dedi.

HASTANEYE DE ALKOLLÜ GİTMİŞ
Emrah Serbes'in kaza sonrası İstanbul Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi'nin acil servisine 23 Eylül'de 06.15'te eniştesiyle geldiği ve alkol muayenesinde 1.25 promil alkollü olduğu ortaya çıktı. Doktora, 6 adet sakinleştirici ilaç aldığını söyleyen Serbes'in, kaza hakkında bilgi vermediği ve aynı hastanede 2015'ten beri 5 kez alkol tedavisi gördüğü öğrenildi.
BİZE ULAŞIN