Aamir Khan İstanbul’da...

Hint sinema tarihinin en popüler aktörü/ yönetmeni Aamir Khan Atatürk Havalimanı’nda izdihamla karşılandı. Bollywood yıldızı, SABAH, atv ve aHaber’in medya sponsorluğunda gerçekleştirilen Kristal Elma Festivali’ne katılacak

Aamir Khan İstanbul’da...
Bollywood'un dünyaca ünlü Hintli oyuncu ve yönetmeni Aamir Khan, SABAH, atv ve aHaber'in medya sponsorluğunda gerçekleştirilen Kristal Elma Festivali kapsamında Türkiye'ye geldi. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın konuğu olarak Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferiyle dün sabah saat 10.50'de Mumbai'den İstanbul'a gelen Khan, Atatürk Havalimanı'nda bakanlık yetkilileri ve hayranları tarafından nazar boncuğuyla karşılandı.
Uçağın altında görevliler tarafından çiçeklerle karşılanan ve özel CIP aracıyla terminale getirilen Khan'a, pasaport kontrolünden geçtikten sonra festival organizatörleri tarafından hediye edilen nazar boncuklu bileklik takıldı. İşlemlerinin yapılması için Dış Hatlar terminalinde özel bir odada kısa sürede süre bekletilen Khan, yolcu salonu çıkışında kendisini bekleyen hayranlarının sevgi gösteriyle karşılandı. Hayranları, Khan ile birlikte fotoğraf çektirebilmek ve imza alabilmek için birbirleriyle yarışınca izdiham yaşandı. Kalabalık nedeniyle yürümekte zorluk çeken ünlü oyuncu, bu nedenle kendisi için bekletilen araç yerine getirilen başka bir araca bindirildi. Khan, kalabalığa rağmen fırsat buldukça fotoğraf çektirme ve imza isteklerini geri çevirmedi.

MUTLU OLDUM
Türkiye'ye ilk kez geldiğini ve burada olmaktan dolayı çok mutlu olduğu belirten Khan, "Uzun yıllardır bu güzel ülkeye gelmeyi bekliyordum. En sonunda Türkiye'ye geldim. Gerçekten çok mutluyum. Uzun yıllardır sevenlerim de gelmek için beni davet etmişti. Gelmeyi çok denedim. Bütün fanlarıma burada olmaktan çok mutlu olduğumu söylemek isterim" dedi. Türk halkına gösterdiği ilgi nedeniyle teşekkür ederek çok memnun olduğu ifade eden Khan, Türkiye'de film yıldızlarıyla da görüşmek istediğini belirtti. "Secret Superstar" filminin tanıtımı için de Türkiye'de bulunduğunu anımsatan Khan, takipçilerinin film konusundaki görüşlerini merak ettiğini sözlerine ekledi. Khan, THY ile yaptığı yolculuğa ilişkin ise, "Harika bir uçuş oldu" ifadesini kullandı.
Kızları Melis ve Deniz ile birlikte Khan'ı görmek için Atatürk Havalimanı'na gelen Sibel Kayıp, "Hepimiz onun hayranıyız. Çocuklarım onun şarkıları ve film müzikleriyle büyüdü. İstanbul'da yaşıyorum. Başka şehirde olsa yine de gelirdim. Kızım onun mahremiyet eğitimiyle çok şey öğrendi. İnsanlığa, dünyaya çok şey katıyor" dedi.BOLLYWOOD EFSANESİ
Başarılı bir kariyere sahip, Müslüman Bollywood yıldızı Aamir Khan, 4 Ulusal Film Ödülü ile 7 Filmfare Ödülü kazandı. Hindistan hükümetince 2003'te "Padma Shri" ve 2010'da "Padma Bhushan" olarak onurlandırılan Khan, 30 Kasım 2011'de "UNICEF Ulusal Barış Elçisi" seçildi. 2014 'de ikinci kez Barış Elçisi seçilen Khan, yardımsever kişiliği ve Hint toplumunda bazıları politik krize dönüşmüş çeşitli sosyal problemlere çözüm aramasıyla tanınıyor.

TÜYO VERDİ
"Secret Superstar filmi hakkında da küçük bir tüyo veren Aamir Khan, "Secret Superstar"daki konu, süperstarlıktan öte 14 yaşındaki bir kızın ruh hali, annesinin yaşadığı ilişkiler üzerine" dedi.

KÜLTÜR BAKANLIĞI'NIN KONUĞU
Bollywood'un sevilen oyuncusu Aamir Khan, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın davetlisi olacak. 7 Ekim'e kadar Ankara ve İstanbul'da çeşitli etkinliklere katılacak olan Khan, Bakan Numan Kurtulmuş tarafından kabul edilecek. Türkiye'deki hayranlarıyla buluşacak Khan, çeşitli televizyon programlarına katılacak. Khan, dört günlük ziyaretinde Türk oyuncular ve sinema yapımcıları, genç sinemacılar ve iletişim fakültesi öğrencileriyle de bir araya gelecek. Sosyal paylaşım hesabından yaptığı paylaşımda Khan, yeni filmi "Secret Superstar"ın 20 Ekim'de Türkiye'de vizyona gireceğini belirterek, "Ben de tanıtımı için 4 Ekim'de Türkiye'ye geleceğim" ifadelerini kullanmıştı.
BİZE ULAŞIN