Yeşilçam yıldızından suç duyurusu

Yeşilçam yıldızından suç duyurusu

Ünlü sinema sanatçısı Hale Soygazi, hakkında asılsız iddialarda bulunan Mehmet Yüzüak’tan şikâyetçi oldu. Ünlü sanatçı, program yetkililerine de dava açacak

Yeşilçam'ın ünlü oyuncusu Hale Soygazi, Seda Sayan ve Uğur Aslan'ın programında 43 yaşındaki Murat Şar adlı kişinin gizli annesi olduğu iddialarını savcılığa taşıdı. Soygazi, menajeri ve avukatlarıyla Çağlayan Adliyesi'ne, giderek iddiaları ortaya atan Mehmet Yüzüak hakkında suç duyurusunda bulundu. Program yetkilileri hakkında da tazminat davası açacaklarını belirten Soygazi ve avukatları, programda bulunanlara DNA testi yapılmasını isteyeceklerini bildirdi.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na dilekçe veren ünlü sanatçı, kendisiyle ilgili iddiaları ortaya atan Mehmet Yüzüak'ın 'hakaret', 'iftira', 'suç uydurma', 'kişilerin huzur ve sükûnunu bozma' suçlarından yargılanmasını talep etti. Dilekçede asılsız iddia ile Soygazi'nin aile hayatına, şeref ve haysiyetine yönelik suç işlendiği ifade edildi. Programda önce Yeşilçam yıldızları Nebahat Çehre, Filiz Akın, Hülya Koçyiğit ve Hale Soygazi'nin büyük bir itham altında bırakıldığı belirtilen dilekçede, "İthamlar gittikçe artırılarak, Murat Şar'ın annesinin bir Yeşilçam yıldızı olduğu, güzellik kraliçesi seçildiği, sarışın olduğu gibi ipuçları verilerek sonunda müvekkilim Hale Soygazi hedef alınmıştır" ifadesi kullanıldı.
Program sırasında Hale Soygazi'nin çocuk doğurduğu, çocuğunu bir günlükken bırakıp suç işlediği iddiasını ortaya atan Mehmet Yüzüak'ın, toplumda ünlü oyuncuya nefret uyandıracak şekilde ithamlarda bulunduğu ifade edildi.
BİZE ULAŞIN