‘Anne artık kulağım var’

‘Anne artık kulağım var’

Kaynar yemeğin dökülmesiyle vücudunun büyük kısmı yanan Miray’a, SABAH’ta çıkan haberin ardından yardım eli uzatıldı. Eriyen kulağının yerine tekrar kulak yapılan Miray, artık hayata gülümsüyor

Gaziantep'te, kaynar vaziyetteki yemeğin üstüne dökülmesi sonucu vücudunun büyük bir bölümü yanan Miray'ın SABAH aracılığıyla yardım çığlığının duyulmasının ardından ameliyatları başladı. İlk ameliyat sonrası eriyen kulağının yerine tekrar kulak yapılan minik Miray'ın annesi Gülşah Uzun, "Kızım bana 'anne artık kulağım var' diye seslendiği zaman dünyanın en mutlu insanı oluyorum" dedi.

155 BİN LİRA TOPLANMIŞTI
7 ay önce annesinin komşuya emanet ettiği 3 yaşındaki Miray Uzun, oyun oynarken üzerine ocakta kaynayan kuru fasulye yemeği dökülmüştü. Kafasında derin yanıklar oluşan ve sol kulağı tanınmaz hale gelen çocuğun ailesi, maddi imkansızlıklar nedeniyle gerekli ameliyatı yaptıramadı. SABAH, Miray'ın ve ailesinin yardım çığlığını sayfalarına taşıdı. Ardından Gaziantep Valiliği'nin izniyle yardım kampanyası başlatıldı ve tedavi için gerekli olan 155 bin lira toplandı. Prof. Dr. Mehmet Mutaf'ın ameliyatlarını üstlendiği Miray hem sağlığına kavuşmaya hem de estetik açıdan eski haline dönmeye başladı. İlk ameliyatı sonrası eriyen sol kulağı yerine tekrar kulak yapılan küçük Miray artık hayata gülümsüyor.

5 SAATLİK AMELİYATLA...
Anne Gülşah Uzun, "Ameliyatı yaklaşık 5 saat sürdü. Göğüs altından kıkırdak alarak eriyen kulağı tekrar yapıldı. Yüzünde kalın bir kabarma vardı, onlar temizlendi. Mehmet Mutaf hocamız bizlerle çok iyi ilgilendi. Ameliyat sonrası kızımın kulağını görünce tarifi olmayan bir mutluluk yaşadım. Miray bana 'Anne artık kulağım var' diye seslendiği zaman dünyanın en mutlu insanı oluyorum. Babası da Miray'ın iyileşmesini gördükçe mutlu oluyor. Maddi imkansızlıklardan dolayı gözüne uyku girmiyordu. Miray'ın 2 ya da 3 ameliyatı daha kaldı" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN