3 Türk genci çekici kurbanı

3 Türk genci çekici kurbanı

Almanya’da yeni kayıt yaptırdıkları üniversitenin tanıtım gecesinden dönen Julia Kabaca (20), kuzeni Paula Yalman (23) ve arkadaşları Kazım Cihan (20) çekiciyle çarpışan otomobilde can verdi

  • Yaşam
  • Pazartesi 09.10.2017
Almanya'nın Hessen eyaletinde Giessen Liebig Üniversitesi'ne kayıt yaptıran gençlerin tanışma gecesi kâbus gibi bir kazayla son buldu. 3 Türk genci öldü, bir genç kız da ağır yaralandı. Kaza, Windhofkurve olarak adlandırılan Butzbach ve Langgöns arasında önceki gece saat 4.30'da meydana geldi. Paula Yalman'ın (23) kullandığı otomobil karşı yönden gelen çekici ile kafa kafaya çırpıştı. Hurda haline dönen araçtan 4 kişiyi itfaiye güçlükle çıkardı. Yalman ile otomobilde bulunan kuzeni Julia Kabaca (20) ve arkadaşları Kazım Cihan (20) olay yerinde can verdi. Ağır yaralanan Sena Akyüz (18) ise hastanede tedavi altına alındı. Talihsiz gençlerin ardında yarım kalan hikâyeleri kaldı. Antakyalı Julia Kabaca, Giessen Liebig Üniversitesi'nin İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'ne kayıt yaptırmıştı. Kuzeni Mardinli Paula Yalman da aynı üniversiteye gidiyordu. Gençler arasında tek ehliyet sahibi olan Paula aracı kullanıyordu. İki kuzen Butzbach'da Süryani mezarlığına defnedilecek. Offenbach Ülkü Ocağı'nda dernek çalışmalarına katılan ve Giessen Liebig Üniversitesi'nde İşletme öğrenimi görmeye başlayan Kazım ise olay günü farklı bir araç ile geceye gitmişti. Eğlence dönüşü ise yeni tanıştığı kuzenlerin aracına binmişti. Tokat Turhallı ailenin kızı Sena Akyüz de ekonomi öğrenimi göreceği üniversitenin gecesine katılmıştı. Akyüz'ün yaşam savaşı sürüyor.

KAZA NOKTASI SABIKALI
Kazanın yaşandığı noktada daha önce de çok sayıda ölümlü kaza yaşandığı öğrenildi. Bölgede keskin bir viraj olduğu kazalara rağmen önlem alınmadığı belirtildi.
BİZE ULAŞIN