atv’de Arakan seferberliği

‘Müge Anlı ile Tatlı Sert’te Arakan’daki insanlık dramı anlatıldı. SMS’le düzenlenen yardım kampanyasında bölgede 240 konut inşa edecek kadar bağış toplandı

atv’de Arakan seferberliği
atv'de yayımlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert'te dün Arakanlı Müslümanlar için yardım kampanyası yapıldı.Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık'ın canlı yayın konuğu olduğu programda Arakan'da yaşanan dram anlatıldı.

YAPIMCILARDAN 22 EV
Kınık, "Hiçbir çıkar gözetmeksizin orada araziler tahsis edildi. 120 bin Arakanlı için 24 bin konut inşa edilecek. Evlerin yanı sıra bölgede okul, hastane, meslek edindirme kurumları olacak. Onları meslek sahibi yaparak geleceklerini de kurtarmak için çaba sarf ediyoruz" dedi. Programda değeri 6 bin 500 lira olan ve oradaki ihtiyaç sahiplerini barındırmak için yeterli imkana sahip evler için telefon bağlantıları ile bağışta bulunuldu. atv'nin dizi ve program yapımcıları telefon bağlantısıyla 22 ev bağışladı. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın yapımcısı Raci Şaşmaz dizi adına 10 ev bağışladı. Program süresince 139 binin üzerinde 10 lira değerinde SMS geldiğini kaydeden Müge Anlı toplamda 240 ev yapılacağını bildirdi. Gün boyu süren bağışlar ile artan yardım miktarına sosyal medyada da "Müge Anlı Arakan İyilikte Yarışırız" ve "Sahip Çık" etiketleri ile destek olundu.
BİZE ULAŞIN