Bira kutusundaki izler ele verdi

Üç kişinin ölümüne neden olan Behzat Ç.’nin yazarı Emrah Serbes’in otomobilinde bulunan bira kutusundan alınan numuneler, alkollü halde araç kullandığını ortaya çıkardı

Bira kutusundaki izler ele verdi
İzmir-Aydın otoyolunda, lüks otomobiliyle hız yaparken arkadan aracına çarptığı Ayhan Özçelik (59) ve Nilgün Özçelik (51) ile 16 yaşındaki kızları Zeynep Özçelik'in ölümüne neden olan, kazadan sonra ise arkadaşıyla yer değiştiren "Behzat Ç."nin yazarı Emrah Serbes'i tükürüğü ele verdi. Kazadan sonra başlatılan soruşturma kapsamında, Serbes'e ait 34 NT 5005 plakalı aracın sol koltuk altından çıkan teneke bira kutusu ağız kısmından alınan iki sürüntü örneğine İzmir Adli Tıp Kurumu Biyoloji İhtisas Dairesi tarafından DNA incelemesi yapıldı.

DNA ÖRNEĞİ KARŞILAŞTIRILDI
Emrah Serbes'ten alınan kan örneğinden elde edilen DNA ile bira kutusundan elde edilen DNA örneği karşılaştırıldığında aynı olduğu belirlendi. Böylece Serbes'in aracı alkollü şekilde kullandığı rapor ile kanıtlanmış oldu. Ayrıca aracın sol ön kapı camının içinden, direksiyon, sol ön, sağ ön göğüs hava yastığından alınan kumaş parçaları ile ön camdan arka tarafa doğru saçılmış parçalardan alınan DNA profillerinin de Serbes'e ait olduğu tespit edildi. Bu tespitle, aracı da Serbes'in kullandığı kanıtlandı.
BİZE ULAŞIN