İlk kaza itirafını 112’ye yapmış

İlk kaza itirafını 112’ye yapmış

İzmir'de, alkollü halde lüks otomobiliyle hız yaparken, arkadan çarptığı araçta anne-baba ve kızlarının ölümüne neden olan ve aracı yanındaki arkadaşı kullanıyormuş gibi göstererek kurtulmaya çalışan Behzat Ç.'nin yazarı Emrah Serbes'in kaza günü kendi adına kayıtlı cep telefonu numarasından 112 ile yaptığı görüşmenin kaydına SABAH ulaştı.
Kayıtlara göre ilk olarak yoldan geçen bir vatandaş 112'yi arayarak kaza yerini tarif etti. Aynı dakikalarda iki vatandaş daha benzer şekilde ihbarda bulundu.
Saat 04.16'da ise 4'üncü olarak kendi üzerine kayıtlı telefondan arayan Serbes, çağrı merkezi görevlisine "Alo. Aydın Otobanı'nda trafik kazası geçirdik. Burada yaralılar var. Çok acil ambulans gönderin" dedi. Kaza ve olay yeri ile ilgili bilgi almaya çalışan görevli ise konuşmanın 28. saniyesinde, "Kazayı siz mi yaptınız?" diye soru sordu. Serbes, bu soruya, "Evet ben yaptım" yanıtını verdi.

'AŞIRI ALKOLLÜYDÜ'
Kazadan sonra olay yerine giden 112 Acil Servis görevlisi ise ifadesinde, "Emrah Serbes, ambulansa bindi ve kendisini muayene ettim. Alkol kokusu alıyordum. Serbes ayakta duramayacak vaziyette alkollüydü. Aracı kimin kullandığını sordum. Bana arkadaşının kullandığını söyledi" dedi.
BİZE ULAŞIN