Okul yolunda pompalı dehşeti

Pendik’te lise öğrencisi Helin Palandöken, okul çıkışı eski erkek arkadaşının silahlı saldırısına uğradı. Genç kız olay yerinde hayatını kaybetti, yanındaki 2 arkadaşı ise yaralandı

Okul yolunda pompalı dehşeti
İstanbul Pendik'te Mustafa Yetkin (21) adlı saldırgan, eski kız arkadaşı olduğu iddia edilen lise öğrencisi Helin Palandöken'i okul çıkışı pompalı tüfekle öldürdü. Genç kızın yanındaki iki erkek öğrenciyi de yaralayan psikopat, kaçtığı okul binasında polis tarafından yakalandı.
Olay, dün saat 16.00 sıralarında Güzelyalı Mahallesi'ndeki Hızlı Tren İstasyonu'nda meydana geldi. İddiaya göre; Mustafa Yetkin, eski kız arkadaşı olduğu iddia edilen Kaşif Kalkavan Çok Programlı Lisesi 11. sınıf öğrencisi Helin Palandöken'i okul çıkışı erkek arkadaşlarıyla görünce kıskançlık krizine girdi. Otomobille gençleri takip eden Yetkin, istasyon önünde Helin Palandöken ile Cemil Y. (17) ve Deniz M.'nin (18) önünü kesti.
Pompalı tüfekle araçtan inen saldırgan, 'Selam gençler' diye bağırdı ve Palandöken'in karnına doğru bir el ateş etti, Cemil Y. ile Deniz M.'yi de ayaklarından vurdu. Genç kızın başına tekrar dönen cani, bu kez Palandöken'in boğazına ateş ederek öldürdü. Daha sonra da istasyonun yakınındaki İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne kaçtı. Bu arada bölgeye çok sayıda polis ve ambulans ekibi sevk edildi.

İNTİHARA KALKIŞTI
Okulun yangın merdivenine çıkan saldırgan yanındaki bıçak ile bileklerini keserek intihar girişiminde bulundu. 'Mobil Okul Timi' (MOT), saldırganı olayda kullandığı pompalı tüfek ve bileklerini kestiği bıçak ile kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı.
Saldırgan ve yaralılar Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı. Helin Palandöken'in olay yerine gelen ağabeyi, gözyaşlarına boğuldu. Genç kızın annesini kaybettiği, babasının ise Adana'da yaşadığı, bu yüzden, teyzesinin yanında kaldığı öğrenildi.

Furkan KARA - Emir SOMER - Yunus Emre KAVAK - Ümit UZUN / SABAH
BİZE ULAŞIN